התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
חזרה

נקלעתם לקשיים בתקופת הקורונה – מה עושים?

הלוואות חוץ בנקאיות

עבור רבים מאיתנו בישראל, החודשים האחרונים היוו שעת מבחן קריטית. גם חלקנו שנהנינו מיציבות כלכלית ניכרת לפני פרוץ מגיפת הקורונה, נתקלו באתגרים כלכליים משמעותיים שהביאו אותם לכדי קריסה – בין אם מדובר בבעלי עסק שנאלצו לעצור לחלוטין את פעילותם עקב מגבלות הריחוק החברתי או בשכירים שנשלחו לחל"ת ואיבדו את יכולת ההשתכרות שלהם, אין ספק שמטה לחמם של אזרחים רבים נשבר בתקופה האחרונה. 

ואכן, המספרים מדברים בעד עצמם: נכון כתיבת שורות אלו, עומד מניין המובטלים בישראל כמעט על מיליון אזרחים והמשבר הכלכלי נותן את אותותיו גם בלשכות ההוצאה לפועל. שיעור מגישי הבקשות לחדלות פירעון שובר שיאים ומספר במידה רבה את סיפורו של המשק הישראלי בתקופת הקורונה. אם גם עבורך מהווה משבר הבריאות העולמי תקופה סוערת מבחינה כלכלית, חשוב לדעת כי בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בגישת ההוצאה לפועל ובתי המשפט וכיום ניתן לצאת מפשיטת הרגל מחוזקים בתהליך מיטיב ומאפשר.

מענישה לשיקום – החקיקה החדשנית בתחום פשיטת הרגל

עד לפני שנים ספורות, החקיקה בתחום חדלות הפירעון הייתה פזורה על פני שלל חוקים, הוראות שעה, תקדימים משפטיים ופקודות מנדטוריות והייתה מסורבלת מאין כמוה. בתוך סבך התקנות והנהלים, הלכו לאיבוד חייבים רבים ומצאו את עצמם מתנהלים בפשיטת רגל למשך תקופה ארוכה ובאי וודאות רבה. 

מתוך הבנה כי חייבים רבים הגיעו למצב זה עקב נסיבות שאינן בהכרח בשליטתם, עלה הצורך בחקיקה אחידה שתסדיר תהליך מיטיב שיאפשר לחייבים לשקם את חייהם ולפתוח דף חדש. לשם כך בדיוק עבר חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי התשע"ח-2018.  בהתאם לחוק זה, יוכלו חייבים רבים לנהל את פשיטת הרגל שלהם דרך רשם ההוצאה לפועל מחוץ לכותלי בית המשפט ולקבל הפטר תוך שנה וחצי בלבד ובכל מקרה, תוך תקופה שלא תעלה על 4 שנים. 

הקלות לחייבים בתקופת הקורונה

מגבלות הריחוק החברתי, הסגרים והבידודים הופכים את ניהול הליך פשיטת הרגל בימי קורונה למורכב מאי פעם. על מנת לאפשר לחייבים להתנהל ביתר נוחות, אושרו מספר הקלות שכדאי לדעת עליהן:

  • מענקי הקורונה לעצמאים ולמשפחות ודמי האבטלה לא ייכללו בהכנסות המדווחות וניתן יהיה לעשות בהם שימוש ללא חשש כי יימסרו לידי נושים.
  • גם פיצויי פיטורים שנמסרו לעובדים עקב הפסקת עבודה על רקע משבר הקורונה, יוכלו להגיש בקשה לקבלת הפיצויים למטרות מחיה. אישור זה יאפשר להחריג סכום זה מקופת הנשייה.
  • כדי לספק לחייבים המתנהלים בפשיטת רגל פתח נוסף להתנהלות כלכלית בתקופה המורכבת בה רבים נאלצים להישאר בבית, הועברה הוראה לכלל לשכות ההוצאה לפועל לאשר כל בקשה שתישלח להתיר שימוש בכרטיסי חיוב ואשראי. 

אם הגשת בקשה להליך חדלות פירעון או אם בכוונתך להגיש אחת בקרוב, החקיקה החדשה והקלות הקורונה יאפשרו לעבור אותו על הצד הטוב ביותר. כדי להבטיח שאכן ניתן יהיה למצות את המיטב מהתהליך שלך, מומלץ להסתייע בייצוג על ידי עורך דין המתמחה בתחום – הניסיון והידע המקצועי שלו עשויים לעשות עבורך את כל ההבדל.

חזרה

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס