התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
חזרה

מה ההבדל בין הלוואה לעסק למשכנתא?

מה ההבדל בין הלוואה למשכנתא לעסק

מימון הוא אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר במסגרת ניהול עסק. במיוחד חשוב למצוא פתרונות נכונים כשיש קשיי נזילות (נקודתיים או ממושכים יותר), בתקופה הראשונה לאחר ההקמה של העסק ובמהלכה ולקראת התרחבות שמאפשרת למצות הזדמנויות עסקיות אטרקטיביות – אבל גם כחלק משגרת הפעילות השוטפת במקרים רבים המרחק בין הצלחה לכישלון קצר, וההבדל ביניהם עשוי להיות היכולת להבין מהו המוצר הפיננסי האופטימלי.

שני מוצרים רלוונטיים גם למשקי הבית וגם לעסקים הם הלוואות ומשכנתאות. כדאי להבין מה מאפיין כל אחד מהם, וכך לבחור מביניהם את זה המתאים ביותר לכל עסק בהתאם למאפיינים הספציפיים שלו ולצרכים שלו בנקודת הזמן הנוכחית.

היתרונות של משכנתאות לעסקים

משכנתא נתפשת אצל רובנו ככלי הכרחי לקניית דירת מגורים, או בית להשקעה, אבל גם במגזר העסקי נהוג השימוש במוצר זה – שמהווה למעשה הלוואה לכל דבר, אבל בתנאים ייחודיים.

למשכנתאות לעסקים יש 2 יתרונות כבדי משקל:

א. ריבית נמוכה יותר – כשמחפשים פתרון מימון, באופן טבעי העלות שלו היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירה. הריבית על המשכנתאות נמוכה יותר מהריבית על ההלוואות, ובחלק מהמקרים ההבדל משמעותי מאוד. בהתאם התשלום על הכסף שתקבלו לטובת הפעילות העסקית השוטפת ו/או ההתרחבות יהיה נמוך יותר, כך שסיכויי ההצלחה של העסק משתדרגים.

ב. טווח ארוך יותר – משכנתאות ניתנות לפרקי זמן ממושכים, ובהתאם תוכלו לפרוס את ההחזרים לשנים רבות יותר בהשוואה להלוואה. גם לעובדה זו יש השפעה חיובית לגבי תזרים המזומנים בעסק בטווח הקרוב. יחד עם זאת חשוב לקחת בחשבון גם את הטווח הארוך, ולא לפרוס את ההחזרים על תקופה ארוכה מדי. הסיבה לכך היא שככל המשכנתאות ניתנות לשנים רבות יותר, כך העלות עולה – ואין טעם לשלם יתר על המידה כשאין צורך אמיתי בכך.

היתרונות של הלוואות לעסקים

לקיחת משכנתא מספקת כאמור שני יתרונות משמעותיים מאוד, ומקלות על העסק להתנהל בלי מגבלות פיננסיות במשך תקופה ארוכה ובהתאם לצרכים שלכם. יחד עם זאת חשוב לזכור שגם להלוואות לעסקים יש יתרונות מסוימים.

ראשית, בניגוד למשכנתא שאותה יכולים לקבל רק עסקים שיש בבעלותם נכס שאותו אפשר לשעבד לטובת הבנק, ההלוואות זמינות לכל העסקים (בכפוף כמובן לבדיקות הכרחיות של הבנקים). שנית, משכנתאות כרוכות בלא מעט בירוקרטיה, ואילו הלוואות – כולל בסכומים גבוהים יחסית – ניתן לקבל בתהליך פשוט יחסית ומהיר למדי. בהתאם אם הצורך בכסף הוא מידי, כלומר בטווח של מספר ימי עסקים, במרבית המקרים מומלץ לבקש הלוואה ולא משכנתא חדשה.

בנוסף, רצוי לזכור שתמורת המשכנתא העסק נדרש לשעבד נכס, ואי עמידה בתנאי ההחזר עלולה לגרום לכך שתאבדו את אותו נכס, מן הסתם יקר הערך והנחוץ לטובת הפעילות העסקית. מצד שני בחלק מהמצבים גם תמורת הלוואה יש צורך להציג ערבויות ובטחונות, למשל ערבות אישית של הבעלים, כך שבכל מקרה נדרשת התעמקות.

למה מומלץ להיעזר במומחים לפתרונות מימון לעסקים?

מציאת פתרונות מימון משתלמים לעסקים מחייבת בקיאות של ממש. למעשה לא מספיק להיות בעלי ידע פיננסי אלא נדרשים מומחיות וניסיון בתחום הספציפי של הלוואות לעסקים ומשכנתאות במגזר זה. הבחירה בין האפשרויות כוללת חישוב החזר משכנתא מדויק לאורך השנים תוך כדי שלוקחים בחשבון שינויים צפויים בשער הריבית, השוואה בין האפשרויות שמציעים בנקים שונים (וגם גופים חוץ בנקאיים), בדיקה מהי התקופה האופטימלית לקבלת הכסף ועוד שאלות רבות שרק מי שעוסק בתחום הזה יודע למצוא עבורן את התשובות המדויקות ביותר.

צריכים הלוואה או משכנתא? פנו למומחים של משכנתא גורו: https://mashkantaguru.co.il/

חזרה

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס