דרכים להסדרת החובות לפני מעבר לחו״ל

מה בעמוד?

אולי אתם שוקלים להוציא דרכון זר כדי להיות קרובים יותר למשפחה או בגלל הזדמנויות לתעסוקה טובה יותר, אבל תוהים אם תוכלו לעזוב את הארץ לצמיתות אם אתם חייבים כסף?

אז קודם כל, בין אם אתם שוקלים להשיג אזרחות פולנית, למשל, שיאפשר לכם לקבל דרכון אירופאי, כשאתם מתכננים לעבור למדינה חדשה, יש כמה דברים שצריך לחשוב עליהם, כמו: איך המטבע המקומית תשפיע על השכר שלכם? באיזו תדירות תוכלו לראות את המשפחה שלכם? האם אתם דוברים בשפה המקומית? ואם יש לכם חובות, אז הדאגה הכספית רק תלך ותגדל.

מהי הדרך הטובה ביותר להסדרת החובות לפני המעבר לחו״ל?

  • לערוך לוח זמנים

לפני כל דבר אחר, חשוב להכין לוח זמנים של כמות הכסף שתוכלו לשלם עד ליום המעבר. הידוק ההוצאות הכספיות שלכם יוכל להעביר אתכם לשלב הבא לקראת סגירת ההלוואות שלכם או צמצומן, במיוחד כשאתם יודעים שלתקופת הצנע הזאת יש תאריך תפוגה.

לדוגמה, אם בדרך כלל אתם מבזבזים בכול חודש כספים על מסעדות, קולנוע או טיולים, ייתכן שכדאי לצמצם בהוצאות האלה למשך כ-3 חודשים. הפחתת הבזבוזים תוכל להקטין את החובות.

התייחסו ללוח הזמנים כאל מנגנון ספירה לאחור. ספירה זו יכולה לשמש כמניע עצום לשמירה על מסגרת התקציב שלכם לאורך כל התהליך עד למעבר. באופן אידיאלי, תוכלו ליצור בהלוואות שלכם את אפקט של כדור השלג שיעזור לכם להחזיר חובות מהר יותר.

  • לפעול על פי אפקט כדור השלג

אפקט כדור השלג מתייחס לאפשרות להחזיר את אחד החובות במלואו, ואז להשתמש בהחזר החודשי שהסתיים, כדי להגדיל את ההחזרים החודשיים להלוואה אחרת. דרך זו ניתן לצמצם את תקופת החוב שלכם. אולי יותר להסביר זאת בעזרת דוגמאות. נניח שיש לכם 3 חובות שונים:

  • חוב א׳ – כרטיס אשראי הלוואה של X שקלים
  • חוב ב׳ – הלוואה של Y שקלים
  • חוב ג׳ – הלוואה שלZ  שקלים

אתם משלמים כל חודש סכום ספציפי המיועד לכסות כל אחד מהחובות. ההצעה היא שברגע שתסיימו לשלם את חוב א׳, תגדילו את התשלום החודשי עבור חוב ב׳. וכאשר תסיימו לשלם את חוב ב׳, תגדילו את ההחזר החודשי עבור חוב ג׳. הרעיון הוא לגלגל את התשלומים שלכם כמו כדור שלג, כך שתוכלו לסיים את תשלומי כל החובות מוקדם יותר מהמתוכנן. בדרך זו, עד שיגיע מועד המעבר לחו״ל תוכלו להפחית באופן ניכר את החובות שלכם.

  • לדבר עם הבנקים או המלווים שלכם

אם אכן אפקט כדור השלג מסוגל להפחית את החובות שלכם די מהר, כדאי לדון עם המלווה או הבנק שלכם על תוכנית בינלאומית. לדוגמה, לבנק שלכם עשויה להיות מערכת שתאפשר לכם לשלם את היתרה במטבע זר. 

  • לדבר עם הבנק המקומי בחו״ל על הלוואות איחוד

אם אתם מעדיפים לקחת את החובות שלכם למדינה החדשה, תוכלו לפנות לבנק המקומי, להסביר את מצבכם ולבקש הלוואת איחוד. כלומר, להכניס את כל החובות שלכם לחשבון אחד. כאשר אתם צריכים לשלם רק עבור חוב אחד, זה מקל על ניהול החוב שלכם. 

מאמר זה נכתב בשיתוף >> https://www.schindel.co.il/ 

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום