טיפים להחזר הלוואה בצורה נכונה

מה בעמוד?

החזר תשלומי ההלוואה בזמן, יעזור לכם לשמור על כספכם ולבנות את דירוג האשראי שלכם. היום, כאשר קבלת הלוואה כבר לא כרוכה בתהליכים בירוקרטיים ועמידה בתור בבנק, אלא מסתמכת על מערכת דיגיטלית שמציעה גישה קלה מאוד להלוואות, חשוב עוד יותר לנהוג באחריות ובזהירות ולנקוט בצעדים שיבטיחו שהחזרי ההלוואה לא יהפכו למשימה בלתי אפשרית.

לא צריך להיות בוגרי לימודי כלכלה כדי להבין שעם יוקר המחיה המרקיע שחקים וההוצאות הבלתי מתוכננות שהופכות חלק מחיינו, האפשרות לקחת הלוואה אישית יכולה להיות מצילת חיים עבור רבים מאיתנו. הלוואה שכזו יכולה לעזור לנו לצלוח משבר כספי נוכחי, אבל גם להכניס אותנו במהירות למלכודת חובות אם לא ננהג בתבונה. 

כדי להקל מעט על החזר ההלוואה, הנה כמה טיפים יעילים שיוכלו לעזור לכם.

  • לתעדף את החזר ההלוואה

לפני שאתם פונים ומבקשים הלוואה אישית, שימו לב לטיפ הבא: ההחזרים החודשיים צריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות שלכם. לשם כך תוכלו:

  • לוודא שהחזרי ההלוואה מתבצעים בכול חודש קרוב למועד קבלת השכר שלכם. זה יעזור לכם להבטיח את העברת ההחזר החודשי, לפני שתיזמו כל הוצאה כספית אחרת. 
  • או ליצור רזרבה נפרדת שתוכל להבטיח שתמיד יימצא ברשותכם סכום הכסף הנדרש להחזר ההלוואה.
  • לבחור באיחוד חובות

אם יש לכם מספר הלוואות, והתשלום עבור החזר ההלוואות מציב אתכם במאבק בלתי פוסק, איחוד חובות יכול להיות האפשרות המתאימה ביותר למצבכם. 

לדוגמה, אם בנוסף להלוואה, גם בכרטיסי האשראי שלכם יש יתרה גבוהה, תוכלו לבחור בהלוואה אישית בודדת שתאחד את החובות שלכם. יתרה מכך, הריבית עבור ההלוואה האישית תהיה לרוב נמוכה מהריבית שגובה חברת כרטיסי האשראי.

כך תוכלו להפחית את עלות החוב, ולנהל טוב יותר את תהליך החזר ההלוואה. בסך הכול מדובר בדרך חסכונית יותר להחזר הלוואות אישיות.

  • להעביר את יתרת ההלוואה האישית

אם אתם רוצים להקטין את התשלומים החודשיים, יש שתי אפשרויות שיאפשרו לכם לעשות זאת:

  • אם ההלוואה האישית נושאת ריבית גבוהה מאוד, תוכלו לבחור בהעברת יתרת ההלוואה לתוכנית הלוואה עם ריבית נמוכה יותר. 
  • תוכלו גם להפחית באופן ניכר את סכום ההחזרים החודשיים שלכם על ידי הגדלת תקופת פירעון ההלוואה שלכם.

שתי האפשרויות הללו יכולות להפחית את סכומי החזרים שלכם. יחד עם זאת, אם אתם יכולים להרשות זאת לעצמכם, בחרו בתקופת פירעון קצרה יותר תוך כדי העברת היתרה. כך תוכלו להבטיח שפירעון ההלוואה שלכם יסתיים במהירות.

  • לסגור את ההלוואה האישית מוקדם ממועד הפירעון שנקבע בהסכם

אם יש לכם מספיק כסף, נסו לקצר את תקופת פירעון ההלוואה על ידי הגדלת סכום ההחזרים. כך תוכלו להשתחרר מההלוואה מוקדם יותר. אם תעשו זאת, הכסף ילך לפירעון סכום הקרן שמרכיב את ההלוואה שקיבלתם. כתוצאה מכך, הקרן תפחת, וכך גם גובה הריבית.

בחירה ב׳חיסול׳ ההלוואה האישית לא רק תפרע את ההלוואה בתקופת זמן קצרה יותר, אלא גם תהפוך למשתלמת יותר בטווח הארוך. קחו בחשבון שייתכן שפירעון מוקדם של ההלוואה שלכם יהיה כרוך בתשלום עמלה.

  • לקחת הלוואה אישית מתוך אחריות

הלוואה אישית היא כלי אפקטיבי למניעת משבר פיננסי זמני. יחד עם זאת, חשוב מאוד לקחת הלוואה שכזאת מתוך אחריות, ותוך התבססות על תוכנית ברורה להחזר ההלוואה.

לבסוף, גם אם העברת ההלוואה או פירעונה המוקדם יהיו כרוכים בתשלומי עמלות נוספות, עדיין כדאי לבדוק אפשרויות אלה ואת יכולתן להציע לכם חיסכון כספי.

 

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום