החשיבות של עו"ד מיסוי לפני לקיחת הלוואה

מה בעמוד?

יש פעמים בחיים שאנחנו זקוקים לכסף מזומן בהקדם כדי לשדרג את רמת החיים, לרכוש רכב חדש, להקים עסק, לשלוח את הילדים ללימודים גבוהים או כהלוואת גישור לרכישת דירה עד שהמשכנתא תיכנס והנכס שיש בידינו יימכר. הלוואה היא הדרך להשיג את המימון המבוקש.

מהם סוגי ההלוואות ומה חשוב לדעת?

קיימות הלוואות מסוגים שונים, כמו הלוואות בנקאיות שנלקחות מהבנק והלוואות בערבות המדינה –
הלוואה בתנאים מועדפים למי שעומד בקריטריונים וכן הלוואות חוץ בנקאיות הניתנות על ידי גופים שהמדינה אישרה להם לתת הלוואות בפרוצדורה מהירה ופשוטה יותר מההיבט הביורוקרטי.
הלוואה חוץ בנקאית מתאימה לרבים אנשים פרטיים ובעלי עסקים שנתקלו בסירוב מהבנק או מעדיפים לבקש הלוואה מגופים אחרים הפועלים, כאמור, באישור משרד האוצר  וכפופים לחוקי מס הכנסה וחוק איסור הלבנת הון.
הגופים שמעניקים הלוואות חוץ בנקאיות יכולים להיות חברות האשראי, חברות ביטוח, קרנות שונות וחברות מימון למיניהן.
כמו כן, בשנים האחרונות עלתה המודעות גם להלוואה חברתית מה שנקרא במימון המונים כאשר המשקיעים מעניקים כסף ומצפים לתמורה כאשר הפרויקט יצא לדרך.
לכל שיטה יש מאפיינים שונים וחשוב להכיר לעומק את היתרונות של כל אחת מהדרכים לקבלת הלוואה כדי להחליט מהי הדרך הנכונה עבורכם על פי התנאים והצרכים הייחודיים.
הלוואה יכולה לענות על צורך אך כאשר נוטלים הלוואה חשוב להעריך מראש את המסוגלות הכלכלית בהחזרי ההלוואה והריבית הנגזרת מכך לפי הסכום שנלקח ופריסת התשלומים וכן את סוגיית המס.

מה בין הלוואות למיסים?

בכל הנוגע לחבות המס, דברים עלולים להסתבך במידה ולא לקחתם את המס שיש לשלם בחשבון וחשוב להבין את האספקטים שקשורים למיסוי בלקיחת הלוואה וכיצד ניתן להפחית את חבות המס בכל הנוגע להלוואות שונות.
כך למשל, יש לשלם מס בגין הלוואות שונות לדוגמא במשכנתא נוספת לרכישת דירה. יש לשלם מס גבוה יותר על הדירה. כמו כן, על פי סעיפי 3 ט ו-3י לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש התשכ"א-1961) קובעים חיוב במס לגבי הלוואה או אשראי שנתנו בריבית הנמוכה מריבית הקבועה בתקנות ויש להכיר בדיוק במה מדובר.
בלקיחת הלוואה חשוב לבחון את גובה המס שיש לשלם על ההלוואה ואילו מיסים יש לשלם – למשל תשלום מע"מ. בנוסף, מומלץ לברר האם ניתן להפחית את גובה המס בדרכים שונות, לדוגמא, באמצעות נקודות זיכוי ממס הכנסה שביכולתן להפחית את גובה מס ההכנסה שיש לשלם למי שעומד בקריטריונים.
שימו לב שישנן הלוואות מסוגים שונים שיכולות להקנות לכם החזרי מס וזיכוי מס כמו משכנתא או הלוואה בערבות המדינה וכדומה. 

מה החשיבות של עו"ד מיסוי בלקיחת הלוואות

לפני לקיחת הלוואה וההתחייבות שמשתמעת ממהלך זה, כדאי להיוועץ עם עו"ד מיסוי מנוסה הבקיא בהתנהלות ובהיתכנות מס מכל ההיבטים האפשריים ויוכל להנחות ולכוון אתכם בבחירת ההלוואה המועדפת לרבות תנאי ההלוואה, החזרים וההשפעה האפשרית של ההלוואה מבחינת מיסוי.
ישנם גורמים רבים המשפיעים על חבות המס כמו סוג ההלוואה ומי לוקח אותה כאשר ישנם הבדלים מבחינת המס בלקיחת הלוואות בין יחיד לחברה, תושב ישראלי או תושב חוץ ויש להתייחס לאספקטים שונים כמו תשלום מס על הכנסות הריבית ועוד.
מי שאינו מגיע מהתחום בוודאי ירגיש מבולבל נוכח עולם המיסוי המסובך והמסועף עד מאוד וכדי להימנע מביצוע טעויות, חשוב להתייעץ עם עו"ד מיסוי ולקבל את כל האינפורמציה לפני נטילת ההלוואה וכך להתכונן מראש גם להחזר ההלוואה, פרישת התשלומים וכמובן תשלום המס לפי התקנות של רשות המיסים ולפעול על פי חוק.

 

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום