לקיחת הלוואה לצורך שיפוץ דירה, מה לתכנן?

מה בעמוד?

שוקלים לשפץ את הדירה, אבל אין לכם מספיק כסף לכסות את העלויות? הלוואה עשויה להיות פתרון נכון, אבל כמובן שצריך לתכנן את המהלך הזה בצורה שתניב לכם תועלת ולא חלילה תזיק לכם. לפני שנופלת ההחלטה הפיננסית הזו, יש כמה דברים שנשמח אם תיקחו בחשבון.

"רצוי ומצוי" – הערכת הצרכים האמיתיים שלכם

דבר ראשון, בואו נדבר על הרצוי ועל המצוי. בסופו של דבר, אנשים רבים רוצים לשפץ את הדירה כדי שתרגיש כמו פנטהאוז בלב תל אביב, זה ה-"רצוי". מצד שני, ה-"מצוי" מתייחס נטו לתקציב שלכם. אם כך, שאלו את עצמכם: למה אתם רוצים לשפץ את הדירה? האם בגלל שבא לכם לשפר את האסתטיקה של הדירה? אולי ישנן בעיות מבניות שצריך לטפל בהן? במילים אחרות, נסו להיות שיטתיים ופרקטיים ככל הניתן (אלא אם יש לכם עודפי תקציב לפרויקט). הגדרת הצרכים בצורה נכונה, זה בעצם מה שיעזור לקבוע את ההיקף והתקציב של הפרויקט המיוחל.

תכנון עלויות נוספות במהלך שיפוץ דירה

זה לא סוד שהפרויקטים של שיפוץ דירות עולים וגם עולים בכיס, לכן חשוב להיות מוכנים לא רק למחירי הפרויקט, אלא גם לעלויות נוספות. בין אם אתם סוגרים עם קבלן שיפוץ דירות בעזרת אתר טופ שיפוצים או בדרך אחרת, זהו אחד הפרמטרים שהכי חשוב לבדוק. באופן כללי, בד"כ ההמלצה תהיה להשאיר בצד לפחות 15% מסך הפרויקט כסכום רזרבי. אם פרויקט השיפוץ עתיד לעלות 20,000 ₪, תשאירו בצד לפחות 3,000 ₪ כסכום המיועד לעלויות בלתי צפויות. למשל, לעיתים עשוי להיות חוסר בחומר גלם מסוים, מה שאולי יחייב אתכם להזמין חומרים יקרים יותר. 

שיפוץ דירות – כמה מילים על ההלוואה עצמה 

באופן כללי, תמיד זכרו לבדוק את כל אפשרויות ההלוואות השונות שאופציונאליות עבורכם. אבל, שימו לב שהלוואות חוץ בנקאיות כמעט תמיד יהיו בעלות שיעור ריבית גבוה יותר. אם יש לכם את האפשרות לקחת הלוואה מהבנק לשיפוץ דירה, קחו בחשבון שתנאי ההחזרים בד"כ יהיו פחות גמישים. אם אתם מחפשים גמישות בתנאי ההחזרים החודשיים והריביות, ההמלצה תהיה לפנות לחברות אשראי, בתי השקעות וחברות פרטיות למיניהן. עם זאת, חשוב מאוד לבדוק ממי לוקחים את ההלוואה, שכן ישנם לא מעט גורמים אפורים בשוק. 

לסיכום, השוואת מחירים וייעוץ מקצועי

בסופו של דבר, שיפוץ דירה זה עסק לא זול בלשון המעטה. עם זאת, שיפוץ דירות בעזרת אתר טופ שיפוצים מאפשר לכם לערוך השוואת מחירים בין קבלנים. הפעולה הזאת, שהיא כל כך פשוטה ולוקחת דקה בודדת, יכולה לחסוך עבורכם עשרות אחוזים בפרויקט השיפוץ. על הדרך, תוכלו לקבל גם המלצות על קבלנים בעיר שלכם, לבחון תיקי עבודות של שיפוצניקים מומלצים ועוד. במילים פשוטות, אל תוותרו על הזכות הצרכנית שלכם למצוא את אנשי המקצוע הכי איכותיים שיש באזור שלכם, ובזול!

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום