התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
חזרה

ניהול כספים מוצלח לעסק – במה כדאי להתרכז?

אם אתם מנהלים עסק משלכם, אתם בוודאי מודעים לכך שאחד הדברים החשובים הוא ניהול נכון של כל החשבונות והכספים. הדבר נעשה תוך כדי התחשבות באלמנטים שונים בהם נכללים ניהול תזרים המזומנים של העסק, ניהול הון חוזר, ביצוע מעקב ותיעוד של כל התנועות הכספיות ועוד. אגב, יש גם להתנהל בצורה נכונה מול הבנקים וכמו כן יש לבצע תיעוד של כל ההוצאות וההכנסות של העסק וזאת לא רק על מנת שרואה החשבון שמייצג אתכם יוכל להנפיק את הדוחות השנתיים לרשויות המס, אלא גם על מנת שתוכלו לחתור להתייעלות בכל הקשור לתחום הפיננסי של העסק. 

אז מה מומלץ לדעת כאשר מדובר על ניהול כספי העסק? אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה…

ניהול תזרים המזומנים

אם אתם לא מבצעים באופן שוטף מעקב מדויק ויסודי לגבי ההוצאות וההכנסות, הרי שאתם מקלים ראש בכל הקשור לניהול תזרים המזומנים שלכם והדבר עשוי לצור לכם בעיות כלכליות בהמשך. זכרו שניהול תזרים מזומנים הוא משמעותי וחשוב עבור העסק. יש לתכנן את התקציבים, לחשב את הרווחיות ורק כך יהיה אפשר לנהל את הכספים בעסק בצורה המיטבית ביותר. אגב, אם תקפידו על תכנית מסודרת הכוללת תחזית של תזרים המזומנים לתקופה של חצי שנה או רבעון, אתם תוכלו לתכנן את הפעולות הפיננסיות לאותה תקופה וכך גם לייעל את כל מה שקשור להוצאות והכנסות בעסק וגם להימנע ממצוקה בכסף נזיל.

תוכנת הנהלת חשבונות

על מנת לנהל את החשבונות בעסק בצורה הטובה ביותר, מומלץ להיעזר בתוכנת הנהלת חשבונות. יש לה מגוון גדול של יתרונות. אפשר לתעד בה את כל ההכנסות וכמו כן את כל ההוצאות של העסק. יתרה מזאת, התוכנה פועלת ברשת, כך שתוכלו לגשת למידע מכל מקום ובכל רגע וכך להיות כל הזמן מעודכנים. ניתן להשתמש בתוכנת הנהלת חשבונות לא רק עבור הניהול הפיננסי אלא גם עבור רמות נוספות של ניהול כמו, ניהול עובדים, ניהול לקוחות וכו'. 

גביית חובות

כל עסק שמעניק שירותים ללקוחות, הרי שהוא צריך לבצע מעקב יסודי לגבי החובות של הלקוחות כלפיו. כך אפשר לוודא שאתם תקבלו את כל התשלומים המגיעים לכם וכמו כן לוודא שהם יועברו בזמן. על כן, יש ליישם מדיניות תשלומים מול הלקוחות ולעקוב לגבי חובות וכספים וזאת באמצעות שימוש בתוכנת הנהלת חשבונות. אגב, על מנת שתוכלו לעקוב אחרי כל ההכנסות בצורה מסודרת, הקפידו על הפקת חשבוניות על כל סכום שהועבר אליכם. שלחו את החשבוניות ללקוחות באופן מיידי.

הלוואות

הרבה עסקים נעזרים בהלוואות שניתנות דרך הבנקים או דרך גופים חוץ בנקאיים וזאת על מנת להשיג מימון ראשוני לעסק או במקרה שהעסק נקלע לחובות כספיים. מומלץ להתנהל בצורה נכונה בכל הקשור ללקיחת הלוואה וזאת משום שבמידה וההתנהלות תהיה לא נכונה, הרי שהדבר עשוי להגדיל את המצוקה הכלכלית ולהוביל לפשיטת רגל במקרים קיצוניים. כך שלפני שאתם לוקחים הלוואה, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע כמו רואה החשבון שלכם או יועץ כלכלי. 

ניהול מלאי 

אם יש לכם עסק שמוכר מוצרים, אתם חייבים לערוך ניהול מלאי מסודר. יש לנתח את המכירות החודשיות וגם השנתיות ולבדוק איזה מוצרים נמכרים יותר ואיזה פחות. יכול להיות שיש מוצרים שאתם מזמינים אבל אין להם ביקוש. על כן, על מנת שלא יהיו לכם הפסדים כלכליים, מומלץ לבצע ניתוח של המכירות. 

שורה תחתונה

אין ספק שניהול פיננסי הוא דבר מורכב ועל כן מומלץ להתייעץ באנשי מקצוע וכמו כן בכלים המתאימים לניהול העסק. ניהול כספים חכם ונכון בעסק הוא שעשוי להוביל אתכם לצמיחה כלכלית גדולה ומשמעותית. שיהיה בהצלחה!

חזרה

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס