הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים וגדולים

מה בעמוד?

הלוואות בערבות המדינה הן הסיוע הטוב ביותר שמוצע לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים שבדרך כלל מתקשים לגייס אשראי ממקורות בנקאיים וחוץ־בנקאיים. הלוואות בערבות המדינה מסייעות לא רק לעסקים שנקלעו לקשיים. הן גם משמשות כקרש קפיצה לעסקים חדשים או ליזמים שמעוניינים לפתוח עסק חדש ומתקשים לגייס הון ראשוני לשם כך. יותר ויותר עסקים פונים למסלול גיוס הון באמצעות ההלוואות בערבות המדינה ומצליחים בכך. מנהלים עסק ומחפשים דרכי מימון פשוטות ויעילות? בואו נבדוק מהי הלוואה בערבות המדינה, ולמה עסקים רבים נעזרים בה.

מהי הלוואה בערבות המדינה?

הלוואה בערבות המדינה לעסקים קטנים היא אפיק בטוח לגיוס הון. זכאות לקבלת הלוואה בערבות המדינה מבטיחה קבלת הלוואה מהבנק בריבית נוחה ובתנאי החזר גמישים. אז למה המדינה מוכנה לערוב להלוואות לעסקים? משום שעסקים קטנים ובינוניים זקוקים למרחב נשימה לשם הסדרת הפעילות של העסק ולצורך השבחתו והתפתחותו. התפתחותם המיטבית של עסקים תורמת לכלכלת המדינה ומפתחת אותה, ולכן היא אינטרס של המדינה. כיוון שלא כל עסק מצליח לגייס אשראי בנקאי או חוץ־בנקאי או יכול לעמוד בתנאי ההחזר של ההלוואות שמוצעות לו, הבנקים והמוסדות הפיננסיים חוששים להקצות אשראי לעסקים מתפתחים ומסרבים בדרך כלל לדבר איתם בלי בטוחוּת. ערבות המדינה היא הבטוּחה הטובה ביותר שאפשר להציג לבנק, ולכן יש להן ביקוש רב והצלחה. 

מה מאפשר למדינה לערוב להלוואות?

המדינה ערבה להלוואות הודות לקרן מיוחדת של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד האוצר. קרן זו פועלת בהיקף של מיליארדי שקלים בשנה. הקרן מציעה הלוואות לעסקים שעונים על תנאי הסף, תמורת עמלות נמוכות ובטוחות מזעריות, ובשל כך עסקים רבים מגישים מועמדות לקבלת ערבות מקרן ההלוואות המיוחדת הזו.

למה עסקים רבים מעדיפים הלוואות בערבות המדינה?

תקופת ההחזר להלוואות בערבות המדינה היא חמש עד שבע שנים וכוללת גרייס של שישה חודשים. בעלי עסקים קטנים וגדולים כאחד יכולים לפרוע את ההלוואה בכל עת וללא קנסות. מדובר בתנאים מיוחדים ויוצאי דופן שקשה מאוד להשיג במסלולי ההלוואה המסורתיים בבנקים ובמוסדות הפיננסיים. אז מי יכול להגיש מועמדות להלוואה בערבות המדינה? עסקים בשלב ההקמה או עסקים פעילים שמחזור ההכנסות השנתי שלהם מסתכם במאה מיליון שקלים. שיעור ההלוואה שניתנת הוא בדרך כלל שמונה אחוזים מהמחזור השנתי או חצי מיליון שקלים – הסכום הגבוה מבין השניים. 

איך מקבלים הלוואה בערבות המדינה?

כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה צריך לעמוד בכמה קריטריונים בסיסיים, והם – הוכחת כוונות להקמת עסק או הוכחת בעלות על עסק; הוכחת ניסיון מוכח בהפעלת העסק והשכלה שהולמת את עבודת העסק; התנהלות פיננסית תקינה ומוכחת הן של העסק והן של בעלי העסק בלי תביעות משפטיות או תיקי הוצאה לפועל; ולבסוף – הוכחת היעילות של עבודת העסק, נחיצותו והביקוש לו. כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה יש לעמוד בכל תנאי הסף ובקריטריונים הנדרשים. עסק שהתנהלותו העסקית והפיננסית תקינה, והוא יכול להוכיח את הביקוש לשירותים שלו, הוא מועמד ראוי ומתאים לקבלת הלוואה בערבות המדינה ובקשתו תאושר ללא דיחוי.  

 

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום