5 סיבות לעסקים לקחת הלוואה

מה בעמוד?

בוודאי שמעתם את האמירה: ,צריך להוציא כסף כדי להרוויח כסף׳, וזה נכון!

אם אתם רוצים שהעסק שלכם יצמח ויגדל, תצטרכו להשקיע בהוצאות הצמיחה שלו.

הבעיה היא שניהול כל עלויות הצמיחה הללו, שעשויות לכלול פרסום, ציוד (מחשבים) או ריהוט (כמו שולחנות וכיסאות משרדיים), יכול להיות מסובך.

מה עוד שתשלום מראש עבור הצרכים העסקיים האלה לא תמיד אפשרי, לפחות עד שהעסק יתחיל להראות סימני צמיחה. 

זו למעשה בעיה מעגלית. אתם לא יכולים לגדול אלא אם תשקיעו, אבל איך תוכלו להשקיע אם אתם לא רוצים לבזבז את הכספים המיועדים למימון עלויות התפעול?

הפתרון עשוי להיות הלוואה לעסקים קטנים. הלוואה יכולה לעזור לכם לממן שינויים בעסק, שיוכלו מצדם לגרום להחזר גבוה על ההשקעה שלכם.

הנה 5 סיבות בגינן העסק שלכם עשוי להזדקק להלוואה:

הרחבה

זו כנראה הסיבה הברורה ביותר בגינה כדאי לשקול הלוואה לעסקים קטנים לטובת ההתרחבות של העסק. כשהעסק משגשג, המשך הצמיחה שלו יכול לסייע לכם להבטיח שהרווחים לא יתכווצו.

צמיחה נוספת דורשת השקעה בעלויות רבות (פרסום, נכס חדש, שיפוץ משרדים או הגדלת צוות העובדים), ולא סביר שבהישג ידכם יהיה מספיק כסף כדי לממן את כל העלויות, אלא אם תיקחו אותו מכספים השומרים על תפעול שוטף של העסק שלכם.

הלוואה יכולה לעזור לעסק לכסות את הוצאות ההרחבה, מבלי שתצטרכו לגעת בכספים התפעוליים. וכך, תוך כדי צמיחת העסק, תוכלו להמשיך להרשים את הלקוחות שלכם.

מלאי

המלאי, הוא אחת ההוצאות הכבדות ביותר בעסק.

אחרי הכול אתם צריכים להשקיע במוצרים, לפני שהלקוחות שלכם קונים אותם ומקזזים את עלותם. 

ברגע שהעסק מתחיל לפעול, עליכם לעמוד בקצב הביקוש ולספק ללקוחות את האפשרויות הטובות ביותר. המשמעות היא להרחיב את המלאי ולחדש אותו ללא הרף.

על ידי לקיחת הלוואה לקיזוז עלויות המלאי, תוכלו להקדים ולהזמין את הטרנדים החדשים, ולספק את דרישת הלקוחות מבלי לפגוע בתזרים המזומנים שלכם.

תזרים מזומנים

תזרים מזומנים הוא תמיד אתגר עבור עסק קטן, והוא עלול להמשיך ולהכביד כאשר העסק מתמודד עם לקוחות שלא משלמים בזמן, או כאשר המלאי לא נמכר ועדיין עליכם להביא מלאי של מוצרים חדשים.

נושאים אלה הופכים לעוד יותר בעייתיים כאשר מביאים בחשבון את העלויות השוטפות, כמו: מלאי, צוות, שירותים ושכר דירה או משכנתא של העסק.

ציוד

כל עסק נדרש להצטייד בציוד הדרוש לו לביצוע העבודה. הציוד הוא יקר ובדרך כלל מתבלה עם הזמן והופך למיושן.

הוצאות לא מתוכננות כמו תיקון או החלפת ציוד מקולקל, עלולות לפגוע בתקציב העסק.

מה עוד, שלפעמים העסק לא יכול לפעול ללא הציוד שהתקלקל.

ציוד פגום יכול גם לפגוע באמינות של העסק שלכם, מה שעלול לעלות כסף רב יותר בטווח הארוך.

  • הלוואה יכולה לעזור לעסק שלכם לנהל את עלויות הציוד, ולהבטיח שאתם מספקים ללקוחות שלכם חוויה טובה יותר בכול עת. 
  • הלוואה מאפשרת לכם להצטייד בטכנולוגיה העדכנית שתשפר את השירותים ואת האינטראקציה שלכם עם הלקוחות.

לשפר את תנאי ההלוואה הגדולה שלכם

אם אתם מתכננים לקחת הלוואה גדולה בעתיד, אם כדי להרחיב את העסק או על מנת לשדרג את הציוד, יתכן שכדאי לכם לקחת קודם הלוואה קטנה יותר.

ההלוואה הראשונה לעסק תהיה כנראה עם תנאים פחות אידיאליים, כי עדיין לא בניתם את קו האשראי שלכם, והריבית הגבוהה שלה תפגע ברכישות גדולות יותר שחיוניות להפעלת העסק שלכם. 

לכן, האסטרטגיה המומלצת שאמורה להבטיח שתקבלו בהמשך הדרך הלוואה בתנאים מצוינים, היא לקחת קודם הלוואה קטנה וקלה להחזר, ורק לאחר מכן לבקש הלוואה גדולה יותר.

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום