מתכננים לקחת משכנתא? טיפים שכדאי ליישם

מה בעמוד?

בשעה טובה החלטתם לרכוש דירה משלכם? מתכננים לקחת הלוואת משכנתא אבל רוצים לקבל יותר פרטים ולהיערך נכון? הכתבה שלנו היא בדיוק בשבילכם!

הכתבה בשיתוף עם חברה מובילה בתחום. לייעוץ משכנתא לחצו כאן.

הטיפים שלנו

טיפ מס' 1:

התחילו מוקדם. תהליך רכישת דירה וקבלת משכנתא יכול להיות ארוך ולכן עדיף להתחיל בהכנות מוקדם ככל האפשר. אם תעשו זאת, יהיה לכם מספיק זמן לשפר את דירוג האשראי שלך, לחסוך ולארגן את כל הכספים.

טיפ מס' 2:

בדקו את דוח האשראי שלכם. דירוג האשראי הוא גורם מרכזי שיכול להשפיע על הריבית שתשלמו על הלוואת המשכנתא. 

טיפ מס' 3:

בדקו שיש לכם אישור לקבלת משכנתא. כך תוכלו להבין בצורה ברורה כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם להוציא על רכישת הדירה או הבית וכך גם תוכלו לנהל משא ומתן עם המוכר על הרכישה.

טיפ מס' 4:

שימו לב למקדמה. מדובר על חלק ניכר ממחיר הרכישה. ככל שהמקדמה תהיה גבוהה יותר, כך תשלומי המשכנתא החודשיים שתשלמו, יהיו נמוכים יותר.

טיפ מס' 5:

חפשו את שיעורי המשכנתא הטובים ביותר. הבנקים מציעים שיעורי משכנתא שונים, לכן חשוב לבצע השוואת מחירים ולבדוק מי נותן את תנאי המשכנתא הטובים ביותר. מומלץ מאוד להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי שיסייע לכם למצוא את העסקה הטובה ביותר.

טיפ מס' 6:

התייחסו לתקציב החודשי שלכם. בנוסף לתשלום המשכנתא החודשי, עליכם גם לקחת בחשבון תשלומים נוספים כמו ארנונה, ביטוח ועמלות אחרות. ודא שיש לך הבנה ברורה של התקציב החודשי שלך לפני שאתה מתחייב למשכנתא.

טיפ מס' 7: 

קחו בחשבון את כל העלויות: עלות רכישת הבית חורגת ממחיר הרכישה בלבד. הקפד לקחת בחשבון את כל העלויות הנלוות, כגון עלויות סגירה, בדיקות בית ותיקונים.

טיפ מס' 8:

בחרו את סוג המשכנתא המתאים לכם. יש מספר סוגי משכנתאות לבחירה. לדוגמה, משכנתא צמודת מדד, משכנתא לא צמודה למדד, משכנתא צמודה לדולר או לאירו, משכנתא צמודת מט"ח, משכנתא לזכאים, משכנתא לכל מטרה, משכנתא במסלול פריים. במידה ואתם מתקשים להבין את ההבדלים בין הסוגים השונים של המשכנתאות, נמליץ לכם להתייעץ עם יועץ משכנתאות פרטי.

טיפ מס' 9:

פנו לייעוץ מקצועי. אם אינכם בטוחים לגבי היבט כלשהו בתהליך המשכנתא, היעזרו ביועץ משכנתאות. כיום, יש המון יועצי משכנתאות וגם חברות לייעוץ משכנתאות המספקות שירותי ייעוץ. במסגרת הייעוץ, תקבלו מידע לגבי בחינת כדאיות רכישת הנכס, ליווי לאורך כל תהליך קבלת המשכנתא, המלצה על ביטוח משכנתא מתאים, בדיקה יסודית של חוזה המשכנתא ועוד.

טיפ מס' 10:

רכישת נכס נדל"ן, היא השקעה לטווח ארוך. קחו בחשבון גורמים כמו יציבות בעבודה, שינויים פוטנציאליים בריביות והוצאות עתידיות. כל הגורמים הללו, עשויים להשפיע משמעותית על היכולת שלכם לשלם את תשלומי המשכנתא החודשיים. 

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום