כרטיס אשראי חוץ בנקאי לעסקים קטנים

מה בעמוד?

לא פשוט להיות בעלי עסקים קטנים בישראל. מחסומי הרגולציות, האישורים והתנאים שנדרשים על מנת שהעסק יוכל לקום ובכלל לתפקד הם עצומים ולכן עסקים קטנים רבים נתקלים בקשיים. אחד הקשיים הנפוצים ביותר הוא קבלת הלוואות לעסקים קטנים. מסיבות שונות, בעלי עסקים קטנים מסורבים לקבלת אשראי מהבנק והדבר עלול לתקוע את העסק. הפתרון לכך הוא כמובן שימוש בכרטיס אשראי חוץ בנקאי.

החשיבות של שימוש באשראי כבעל עסק

בעל עסק שמעוניין להרחיב ולפתח את העסק שלו חייב להשתמש באשראי. שימוש באשראי מאפשר "להלוות" כספים מחברת האשראי עד מועד הפירעון, וזה מאפשר להוריד את ההוצאות של כל החודש מההכנסות של אותו חודש בתחילת החודש הבא. כך, בעלי עסקים יכולים לנהל את העסק ולפתח אותו- כאשר התשלום על ההוצאות יקרה באיחור ויאפשר להכנסות החדשות לכסות את ההוצאות שכבר היו.

היתרונות בכרטיס אשראי חוץ בנקאי

לכרטיס אשראי חוץ בנקאי, בשונה מכרטיס אשראי מטעם הבנק, יש מספר יתרונות משמעותיים.

ראשית, הכרטיס לא קשור באופן ישיר לחשבון הבנק והפעולות בכרטיס קורות בנפרד ממה שקורה בחשבון הבנק. מצב זה מאפשר לדוגמא שימוש באשראי במקרים בהם הבנק לא יאפשר בגלל חריגות בחשבון. 

בנוסף, חברת האשראי של הכרטיס החוץ בנקאי היא עוד גורם שניתן לפנות אליו בעת הצורך לקבלת הלוואה מלבד הבנק. חברות האשראי יכולות לספק הלוואות לטווח קצר עד בינוני, ופעמים רבות תנאי ההלוואות מחברות אלו יהיו טובים יותר מאשר התנאים שהבנק הציע.

יתרון משמעותי אחר הוא האפשרות לגלגל את ההוצאות. אם בחודש מסוים כמות ההוצאות הייתה גדולה מאוד, אפשר להגדיר שרק חלק מהן ישולמו בחודש הקרוב והשאר יהיה על חשבון המסגרת של החודש הבא. זו אפשרות משתלמת עבור מי שפעם בכמה חודשים נאלץ להוציא סכומים גדולים והיא מאפשרת מעט רווח כלכלי. עם זאת, חשוב לדעת שפעולת גלגול ההוצאות גוררת ריבית מסוימת ולכן תשלמו מעט יותר מהסכום שהוצאתם וטרם שילמתם.

יתרונות נוספים המשתנים בין הכרטיסים השונים הם ההטבות שכרטיסים אלו נותנים אם הם מקושרים למועדון כלשהו ומבצעים מיוחדים שמיועדים רק ללקוחות חברת האשראי.

מה לבדוק כאשר בוחרים כרטיס אשראי חוץ בנקאי?

ישנם סוגים רבים של כרטיסי אשראי חוץ בנקאי דוגמת כרטיסי אשראי למשרתי קבע ומילואים ("חבר" ו"בהצדעה" בהתאמה), כרטיסי אשראי לחברי מועדון ברשתות מזון, כרטיסי אשראי המיועדים למי שטס לחו"ל הרבה ועוד. כדי לדעת מהו הכרטיס החוץ בנקאי המתאים לכם, כדאי לחשוב על מספר קריטריונים:

  • מה יהיו השימושים של הכרטיס? אילו סוגי רכישות עיקריות תבצעו עימו? כדאי לבחור בכרטיס שנותן הטבות בתחומי הרכש העיקריים שלכם או מציע מבצעים משתלמים.
  • מהי העלות החודשית של הכרטיס? כרטיסי אשראי רבים אינם ניתנים בחינם, או שהם ניתנים בחינם אך בעלי עלות חודשית גבוהה. אם העלות של הכרטיס גבוהה יותר מההנחות שהוא מציע לכם, לא בטוח ששווה להחזיק בו.
  • מה גובה העמלות? כרטיסים שונים בעלי עמלות שונות לפעולות שונות וכדאי לבחור כרטיס בהתאם לגובה העמלות. אם למשל עיקר השימוש שלכם הוא במשיכת מזומן, ודאו שאין עמלת משיכה גבוהה. אם אתם מעוניינים לגלגל הוצאות, בדקו מה העמלה עבור הפעולה הזו והאם היא משתלמת לכם.
  • חברת האשראי. אמנם נדמה לנו שכרטיסי אשראי נוצצים של חברות מחו"ל הם מה שאנחנו צריכים, אך גם בארץ יש חברות אשראי רציניות שמעניקות אשראי בתנאים משתלמים אפילו יותר. לכן, כדאי לא לבוא מקובעים ולבחון היטב כל אפשרות.

סיכום

השימוש באשראי הוא חובה לבעל עסק שמעוניין להתפתח ולהחזיק את העסק שלו בהצלחה. החזקת כרטיס אשראי חוץ בנקאי יכולה להיות משתלמת יותר מאשר כרטיס אשראי מטעם הבנק, ולאפשר לעסק לקבל הטבות שונות וגם הלוואות נוחות יותר. סוג האשראי החוץ בנקאי העדיף משתנה מעסק לעסק, וכדי לדעת מהו הכרטיס המתאים כדאי לבדוק מראש בעיקר מה יהיה גובה העמלות ומה יהיו השימושים העיקריים של הכרטיס.

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום