התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
חזרה

הלוואות לרכישת רכב

הלוואות לרכישת רכב

רכישת רכב חדש היא אחת הרכישות המשמעותיות שאנחנו יכולים לבצע בחיינו, מה שאינו מפתיע על רקע העובדה שמדובר כאן בסכום של עשרות או מאות אלפי שקלים. אם מוסיפים לכך את העובדה שלרבים מאיתנו אין בנמצא הון ראשוני זמין לביצוע הרכישה, מבינים מדוע פתרונות אשראי למימון הרכב הופכים לרלוונטיים. כאן בדיוק יש להתחיל לדבר על הלוואות לרכישת רכב חדש – אז מה חשוב לדעת עליהן?

הגורם שמספק את ההלוואה

הלוואות לרכישת רכב ניתן לקבל דרך מספר גורמים. המקום הראשון אליו פונים רבים הוא סניף הבנק שלהם, שעשוי להעניק להם הלוואות בסכומים שונים. בדרך כלל, אחוז ההלוואה ממחיר הרכב גבוה יותר במקרים של רכבים חדשים לעומת רכבים יד שנייה, כאשר ניתן בהחלט למצוא אפשרויות למימון בגובה של כ-80%-100% ממחיר הרכב (לשם השוואה, ברכבי יד שנייה ההלוואה עומדת לרוב על עד 60%-70% ממחיר הרכב).

לא רק הבנקים הם שמספקים הלוואות לרכישת רכב, אלא גם גורמים חוץ בנקאיים – למשל חברות האשראי או גופים פיננסיים אחרים, שנכנסו עם הזמן לשדה המשחק הזה. קשה להחליט מראש מה עדיף, כאשר לכל החלטה יש יתרונות וחסרונות בהם צריך להתחשב, ולכל אדם עשויה להתאים החלטה מסוג שונה. ברמה הכללית, אפשר לראות שבדרך כלל הגופים החוץ בנקאיים נוטים להיות גמישים יותר ומאשרים את ההלוואות ביתר קלות (מבחינת בטחונות, ערבים וכיוצא בזה), אך מנגד עלול להיות מצב בו הריבית על ההלוואה תהיה גבוה יותר במקרה שלהם.

המשתנים הפיננסיים של העסקה

כשבוחרים הלוואה לפני קניית רכב משפחתי, בלי קשר לגורם שמעניק אותה, יש לשים לב למספר דברים ביחס אליה. זה מתחיל עם סכום הכסף של ההלוואה, פונקציה של שווי הרכב, המצב הנוכחי בחשבון הבנק של הרוכשים וגם ההכנסה הקבועה והציפיות שלהם לגבי העתיד. המטרה היא לבחור בסכום שיאפשר להתמודד עם חסם ההון העצמי, המשמעותי מאד ברכישת רכב חדש, אבל מצד שני לא "יחנוק" את הרוכשים מבחינה כלכלית בעתיד הנראה לעין. ברוב המקרים, הלוואה לרכישת רכב אינה מוחזרת הרי תוך חודש או חודשיים, אלא מתפרשת על פני תקופה של חודשים ארוכים, אם לא שנים. אבחנה אחרת שיש לבצע היא בין הלוואות שבהן הסכום שמחזירים קבוע בכל חודש, ולעומתן הלוואות שהסכום החודשי שלהן משתנה, או אפילו תלוי במדד מסוים.

הריבית שנגבית עבור ההלוואה, כפי שרמזנו מעלה, משפיעה מאד על האטרקטיביות של העסקה. היא מגדילה בפועל את הסכום שאנחנו משלמים על הרכב, ולכן צריך לקחת אותה בחשבון: זכרו שבסכומים בעלי חמש או שש ספרות, גם שינוי שנראה מינורי באחוז הריבית עשוי להיות מתורגם לסכומי כסף גבוהים. בניגוד לדעה הרווחת, בלא מעט מקרים דווקא כן יש מקום למשא ומתן או להתמקחות מול הגורם שמספק את ההלוואה.

לבדיקת זכאותכם השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

 אל תוותרו על הבדיקות לפני הלוואות לרכישת רכב

המלצה מועילה בדרך ללקיחת ההלוואה המתאימה ביותר לצרכים וליכולות שלכם, היא פשוט לבדוק כמה שיותר אופציות. בתחום הכלכלי ידע שווה הרבה מאד כוח, והוא גם יעניק לכם את יכולת המיקוח מול הגורמים השונים, שאין ספק שהיא חשובה.

בכל אופן, מומלץ לבדוק הצעות אצל מספר גורמים לפני שמקבלים החלטה לכאן או לכאן.

חזרה

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס