התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
חזרה

מחזור משכנתא לחברה בע"מ

הלוואות לעצמאים

לא רק אנשים פרטיים לוקחים משכנתא על מנת לרכוש נכס, אלא גם עסקים וחברות. לפיכך, אין פלא שתהליך מחזור משכנתא אינו שמור רק לפרטיים המבקשים לשפר את תנאי ההחזר שלהם ולחסוך לא מעט כסף – אלא גם אפשרי לביצוע על ידי עסקים וחברות.

כיום, לקיחת משכנתא על ידי חברה בע"מ למטרת רכישת נכס נחשבת להשקעה איכותית העשויה להניב רווחים עתידיים (בעיקר בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים העומדים בפני חברה המחפשת היכן להשקיע את רווחיה), ועם זאת אסור לשכוח שרכישת נכס באמצעות משכנתא כרוכה גם בצורך לנהל, לתחזק, לטפל ואף לשפץ את הנכס מעת לעת. זאת ועוד – המוסדות אשר מעניקים משכנתאות לחברות ולעסקים בדרך כלל נוהגים לבחון באופן מדוקדק מאוד הן את הנכס המועמד לרכישה באמצעות המשכנתא ואת את העסק או החברה עצמם, על מנת לוודא שניתן יהיה לעמוד בהחזרים החודשיים גם ללא ההכנסה הצפויה מן הנכס עצמו.

קיימים מספר הבדלים נוספים בלקיחת משכנתא לעסק או לחברה לעומת לקיחת משכנתא לאדם פרטי למטרת רכישת נכס, אולם תהליך מחזור המשכנתא הוא דומה למדי – ובמקרים מסוימים הוא אף כדאי מאוד.

מהו מחזור משכנתא?

תהליך מחזור משכנתא נועד לשפר את תנאי המשכנתא, וזאת למעשה על ידי פרעון מוקדם של המשכנתא הנוכחית על תנאיה הנוכחיים בעזרת הלוואה חדשה עם תנאי חדשים ומשופרים. ההלוואה החדשה הופכת אם כך למעין משכנתא חדשה, כאשר התנאים שלה מתאימים יותר הן למצב הכלכלי של הלווה (העסק או החברה בע"מ, במקרה זה) והן לתנאי השוק.

מחזור המשכנתא מומלץ לביצוע כאשר מתרחש שינוי משמעותי במצבה של החברה או במצב השוק. למשל, אם מקורות ההכנסה של החברה גדול באופן ניכר כתוצאה מהצטרפותו של משקיע חדש או הצלחה שעלתה על הציפיות במכירות, ולחלופין אם חלה צניחה משמעותית בריבית במשק, אזי יתכן שכדאי לבחון מחזור משכנתא על מנת לשנות את מסלול המשכנתא או את ההחזרים החודשיים.

על מנת לוודא שתנאי המשכנתא החדשה אכן טובים יותר מתנאי המשכנתא הקודמת מומלץ להיעזר בשירות ייעוץ משכנתא, אשר יוכל גם לאתר את המסלול הטוב ביותר העומד בפני הלווה מבחינת תנאים כגון תקופת פריסת התשלומים, תשלום חודשי וכדומה.

מתי מומלץ לבצע מחזור משכנתא?

באופן כללי ניתן לבצע מחזור משכנתא בכל רגע נתון, ואף יותר מפעם אחת במהלך חיי משכנתא, משום שלמעשה מדובר כאמור בלקיחת הלוואה חדשה ושימוש בה לכיסוי המשכנתא הקיימת. עם זאת, במקרים מסוימים הדבר כדאי יותר מאשר באחרים, בתלות בפרמטרים שונים כגון משך הזמן שנותר עד לפרעון הסופי של המשכנתא, סך העלויות הנלוות (כולל עמלות, קנסות וכדומה) שהעסק או החברה יידרשו לשלם וכן הלאה. על מנת להיות בטוחים האם כדאי למחזר משכנתא או לא, מומלץ לפנות אל יועץ משכנתאות מקצועי שיוכל לסייע ולאתר את המסלול הטוב ביותר עבורכם.

חזרה

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס