הלוואות ומשכנתאות: עושים סדר לקראת מימון לדירה

מה בעמוד?

אחד מהנושאים שנדמה שלא ירדו אף פעם מסדר היום זה הנושא של מימון לקניית דירה. כל זוג שנישא רוצה למצוא את עצמו מתגורר בדירה משלו. עבור כל מי שהדבר נראה ממש כמו חלום רחוק, (שזה פחות או יותר כמעט כולנו…) הפתרון היחיד הוא בעזרת נטילת משכנתא.

בעזרת משכנתא אנחנו מגלים שיש לנו אפשרות להגשים את החלום.

אז מה זה בעצם משכנתא? במה היא שונה מהלוואה רגילה? האם יש סוגים שונים של משכנתאות ואפשרויות מימון לדירה? ננסה לבדוק את הנושא.

משכנתא – מה זה?

משכנתא היא למעשה הלוואה אותו אנחנו לוקחים כדי לקנות בית או כל נכס נדל"ן אחר. כשאנחנו באים לרכוש נכסי נדל"ן המחירים הם הרבה יותר גבוהים מכפי היכולת שלנו לשלם. רק באמצעות הלוואה אנחנו יכולים להחיל לחשוב על קנייה כזו של נכס. 

אז נכון שכדי לקנות נכס אנחנו עדיין נדרשים לשלם הון עצמי ראשוני אך זהו סכום שלרוב אנשים מצליחים לגייס. אם זה מהחסכונות שהם חסכו, בעזרת ההורים או  באמצעות הלוואה קטנה. את כל שאר הסכום ניתן לקבל בהלוואה המכונה משכנתא. המשכנתא ניתנת על בסיס הסכם ברור שפורש את ההחזרים למשך תקופה ידועה מראש. 10, 20 או 30 שנה. במשך כל אותה תקופה אנחנו מחזירים מידי חודש בחודשו את כספי המשכנתא בתוספת ריביות מריביות שונות.

בחירה חכמה במסלול הנכון

חשוב להבין את כל הנושא של הריביות לפני שנכנסים להרפתקה הזו של נטילת משכנתא על מנת שהבחירה במסלול המשכנתא תהיה הכי חכמה והכי נכונה מבחינת עלויות.

אז האמת היא שלא תמיד אפשר לצפות את השינויים שיחולו בריביות מה שעשוי להוביל להתייקרות משמעותית של תשלומי המשכנתא כמו שלמעשה קורה כיום כאשר הריבית התייקרה ממש ואנשים נאלצים לשלם ריביות גבוהות של כמעט פי שתיים מכפי שהם שילמו בעת נטילת ההלוואה. יכולים בהחלט להתרחש גם מקרים הפוכים אשר בהם הריבית דווקא יורדת ואז נוטלי המשכנתא מרוויחים.

איך תשיגו משכנתא עם התנאים הטובים ביותר?

כשאתם באים להתעניין בכל מה שקשור לקבלת פרטים על משכנתא לעסק הצעד הראשון הוא בדרך כלל פנייה את הבנק שלכם. בבנק תוכלו לקבל ייעוץ מאת הפקיד שימליץ לכם על מסלול המשכנתא הכי מתאים לכם. יהיה עליכם להגיע להסכם משכנתא שייטיב גם אתם ולא רק עם הבנק. חשוב לדרוש הסכם משכנתא שיאפשר שינויים בנקודות זמן שונות לכל אורך תקופת ההחזר של המשכנתא, כדאי לבקש התחשבות גם בתשלומים של ההון הראשוני והתחשבות ביכולות ההחזר שלכם כמו גם התחשוב בשינויים העתידיים בכל מה שקשור להחזרים ולאפשרויות ההחזר. 

המומחים עושים לכם סדר

בכל מה שקשור לנטילת משכנתא ישנה חשיבות רבה לייעוץ מקצועי והבנה לעומק של כל הנושא הזה של משכנתאות. אחרי הכול, נטילת משכנתא היא לא עניין של מה בכך. אנחנו מתחייבים למעשה לתקופה ארוכה מאוד מהחיים שלנו לשלם את ההחזרים של המשכנתא. 

בפועל, למשך עשרות השנים הבאות המשכנתא היא זו שתנגוס במשכורת החודשית שלנו ותיטול את חלקה בלי כל התחשבות במצב הכלכלי שלנון. זו הסיבה שיש לשקול היטב מראש את המסלולים השונים, לבדוק את אפשרויות ההחזר ולתכנן בצורה הכי חכמה והכי מוקפדת את אופן נטילת ההלוואה ואת צורות ההחזר שלה.

אטוס משכנתאות  זו הכתובת שלכם לפני שתקפצו למים העמוקים של הלוואות משכנתא ואפשרויות מימון לקניית דירה. רק בעזרת המומחים תוכלו להגיע בסופו של דבר לבחירה הכי נכונה והכי טובה עבורכם מה שיפתח עבורכם את הדלת לבית משלכם

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום