התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
חזרה

הלוואה לפתיחת עסק

הלוואה לפתיחת עסק

מי שיוצא לדרך עצמאית או רוצה לפתוח עסק, צריך לקחת בחשבון שכמעט תמיד הוא יצטרך מימון לצורך הקמת העסק. אילו אפשרויות עומדות בפניכם? כיצד יסייע לכם רואה חשבון?

לא כל אחד מאיתנו נולד עם כפית כסף בפה, ויש לו הון עצמי מספק כדי לצאת לדרך עצמאית או כדי להקים או לפתוח עסק חדש. רבים צריכים ונזקקים למימון חיצוני, בין אם מדובר בהלוואה קצרת טווח או ארוכת טווח או בהשקעה מצידו של גוף או אדם נוסף.

רצוי מאוד שלפני פתיחת עסק תיגשו להתייעץ עם רואה חשבון טוב, שמכיר את סוג העסק שאתם מעוניינים לפתוח או את התחום שבו אתם רוצים לפעול, ואת האזור בו אתם מתכוונים לפעול – תל אביב או עיר אחרת, כל הארץ וכו'.

ייעוץ על ידי רואה חשבון אפשר לחלק לשני חלקים עיקריים:

  1. הוא יציב בפניכם את מה שדרוש מכם על פי חוק מהמדינה; את שלבי הקמת העסק, רישום חברה בע"מ (אם צריך בכלל) ברשם התאגידים, רישום במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי וכו'. הוא גם יבצע עבורכם את הדברים האלה, במידה ותרצו.
  2. הדבר השני הוא בחינת המעשיות של ההחלטה שלכם, והבחירה שלכם להקים עסק בענף או בתחום בו אתם רוצים לעסוק, ומה יידרש לכם מבחינה מימונית.

כדי לקבל הלוואה לפתיחת עסק, המלווה – ולא חשוב אם זה בנק, אדם פרטי, גוף בנקאי חיצוני או חברת אשראי – ירצה לדעת שההלוואה שלו בטוחה. מה פרוט "בטוחה"? שהוא יראה את הכסף שלו בחזרה, בתוספת רווח בצורת ריבית.

נכון, אתם תדרשו להציג בטוחות – למשכן נכס או להביא ערבים טובים שיחתמו עבורכם על ערבות, אבל זה לא מספיק. במצב שבו אתם לא יכולים להחזיר את ההלוואה, אף אחד לא רוצה להתחיל לממן הוצאות על תביעה או להתחיל בחילוט רכוש. תהליכים אלה יקרים, ארוכים ולא כדאיים לאף צד. לכן, המלווה ירצה לדעת שהעסק שלכם הוא בעל סיכויי הצלחה גבוהים, וישמח להלוות לכם כסף ואפילו בתנאים משופרים, במידה ויראה שיש אכן סיכויים כאלה.

רואה חשבון – מעריך סיכונים

כאמור, כל מלווה – ולא משנה אם מדובר בגוף פרטי או המדינה – ישמח לראות תוכנית מימון מעשית, טובה ואובייקטיבית, כאשר מבקשים ממנו כסף למימון חברה או עסק. רואה חשבון הוא אדם שיכול להגדיל את סיכוייכם לקבל הלוואה.

רואה חשבון בעל היכרות עם תחום העיסוק ומיקום העסק שלכם, יכול להעריך בצורה טובה ומעשית (ריאלית) את סיכויי ההצלחה שלהם אל מול סיכונים אל מול צרכים. הוא יכול לומר לכם מה יהיה גובה ההון לו תדרשו – ולכן גם גובה ההלוואה במידה ואתם צריכים אותה. בנוסף, הוא יוכל לבחון את התנאים בהם מציעים לכם את ההלוואה ואת העלות המעשית שלה: כמה כסף תצטרכו להחזיר בכל חודש או שנה ומה יהיה הסיכוי שתוכלו להחזיר את ההלוואה במידה והעסק שלכם יצליח. מסיבות אלה ואחרות כדאי לכם לכן לפנות לרואה חשבון לפני פניה לבקשת הלוואה.

חזרה

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס