האם אפשר לקבל החזרי מס על הלוואות?

מה בעמוד?

הרבה אנשים לא מודעים לכך, אבל יש אפשרות לקבל החזרי מס על הלוואות. לדוגמה, אם תהיו מעוניינים לקחת הלוואת משכנתא, אתם תצטרכו גם לעשות ביטוח חיים וביטוח נכס וזאת על מנת שהבנק יוכל לקבל מכם את הערבויות הנדרשות. קחו בחשבון שבמקרה כזה, אתם תהיו זכאים לקבל 25 אחוזים מהתשלום שלכם לביטוח בחזרה וזה לא משנה אם אתם מבוטחים אצל הבנק עצמו או אצל חברה פרטית. את הדרישה להחזר, יש להגיש בדו"ח השנתי למס הכנסה.

כמה מילים על החזרי מס

מס הכנסה גובה מאיתנו כספים מדי שנה. כאשר יש פער בין הסכום אותו הרווחנו בפועל לבין ההערכה השנתית של מס הכנסה, יש זכאות לקבל החזרי מס לשכירים והחזרי מס לעצמאים.
כמו כן, יש גם עוד סיבות בגינן אפשר להיות זכאים לקבל החזרים והם אי ביצוע של תיאום מס או הטבות מס שלא מומשו, בעיה רפואית, מגורים בישוב בעל עדיפות לאומית, עבודה בארץ ובחו"ל באותה השנה ועוד. חשוב לציין שאין מה לצפות מרשות המיסים שתעדכן את הזכאים שמגיע להם לקבל החזר מס ועל כן, מומלץ להיעזר ביועץ מס מקצועי או ברואה חשבון. אנשי מקצוע אלה יכולים לזהות בקלות אם מגיעים החזרי מס או לא. כמו כן, ניתן להיעזר בהם לצורך הגשת הבקשה להחזר. שימו לב, שעל מנת שתוכלו לקבל את ההחזרים, יש לצרף את הטפסים הבאים לבקשה: טופס 106, אישור על דמי אבטלה, אישור על דמי גמלאות.

כמה מילים על הלוואות

יש כל מיני סוגים של הלוואות בהן, הלוואת משכנתא, הלוואה לכל מטרה, הלוואה לעסק ועוד.
לפני שאתם לוקחים הלוואה, חשוב מאוד שתבחנו את הנושאים הבאים: מהי מטרת ההלוואה, מהו מספר ההחזרים ומהו סכום כל החזר, מהי הריבית על ההלוואה, מהי עלות ההלוואה ומיהו הגוף המלווה.

כמה מילים על ההיבטים שמשפיעים על החזרי מס

ניתן לקבל החזרי מס בכל מיני מצבים. לדוגמה וכפי שהוזכר בפסקה הראשונה, כאשר משלמים על ביטוח חיים וביטוח נכס. שימו לב שעל מנת שתוכלו לקבל החזר מס על הלוואות כמו הלוואות בערבות מדינה או הלוואות אחרות, אתם תצטרכו למלא טפסים במס הכנסה וברשויות השונות ולהגיש את הבקשה להחזר מס. על מנת שתוכלו לנווט בהצלחה בתהליך זה, נמליץ לכם להיעזר ביועץ מס מקצועי ומנוסה. הוא יבצע את התהליך מתחילתו ועד סופו ואתם תחסכו גם זמן וגם כאבי ראש מיותרים.

כמה מילים על יועץ מס והגשת הבקשה להחזר מס

אין ספק שאם אתם מעוניינים לקבל החזר מס על הלוואות שלקחתם, השירות של יועץ המס יהיה עם תועלת רבה עבורכם. תודות לידע המקצועי של יועץ המס, הוא יוכל לאתר פרמטרים ונסיבות בגינם תוכלו לקבל את החזרי המס המגיעים לכם.

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום