בעבור אילו מקצועות משתלם לקחת הלוואה ללימודים

מה בעמוד?

אין ספק שלימודים אקדמאיים הם יקרים. הלוואות סטודנטים נועדו לעזור לסטודנטים לשלם את שכר הלימוד, אותן יוכלו להחזיר בתום הלימודים, כשיתחילו לעבוד. עם זאת, חלק מהסטודנטים יהיו מסוגלים להחזיר את ההלוואות הללו מהר יותר מאחרים, בזכות הקריירה שבה בחרו.

בין אם אתם עדיין מתלבטים, ובין אם ברור לכם שאתם רוצים להתמקד בתחום הרפואי (כמו לימודי קלינאות תקשורת, רפואה או פיזיותרפיה) או בתחום המחשבים (כמו מנהלי IT או אדריכלי תכנות), הנה כמה מהקריירות הטובות ביותר להחזר מהיר של הלוואות סטודנטים.

  • רפואה

לאחר השלמת לימודי הרפואה, החוב שצברו הסטודנטים – שהפכו לרופאים, מנתחים, מרדימים, רופאי משפחה ואנשי מקצוע רפואיים אחרים – יכול להרקיע שחקים. למרבה המזל, רוב הבוגרים של תוכניות לימוד אלה זוכים למשכורת נאה כבר בשנת עבודתם הראשונה, כך שגם אתם לא תתקשו להתחיל להחזיר את הלוואת הסטודנטים שסייעה לכם לסיים את הלימודים.

  • פסיכיאטריה

פסיכיאטרים הם רופאים שעובדים בתחום בריאות הנפש. לאחר סיום בית הספר לרפואה, רבים מהם מקבלים מטופלים בקליניקות פרטיות או במוסדות המדינה לבריאות הנפש. השכר הממוצע של הפסיכיאטרים הוא גבוה, כך שלא תהיה לכם שום בעיה להחזיר את הלוואת הסטודנטים שמימנה במשך מספר שנים את רכישת ההשכלה הגבוהה שלכם.

  • עריכת דין

אם בית ספר לרפואה הוא לא הקריירה הייעודית שלכם, תוכלו לשקול ללמוד משפטים. עורכי דין עובדים עם לקוחות בתחומים שונים של עולם המשפט ומטפלים במגוון תיקים הקשורים לתביעות פליליות או אזרחיות. המשכורת ההתחלתית הממוצעת, תלויה בתחום ההתמחות שתבחרו. עם זאת, שכר זה יאפשר לכם להתחיל להחזיר את ההלוואה מבלי לחשוש שמא לא תעמדו בפירעון החודשי עליו התחייבתם.

  • תואר ראשון בלימודים באנגלית לעולים חדשים

עולים חדשים המחפשים להשתלב בשוק העבודה הישראלי יכולים להרוויח מאוד מבחירת תואר ראשון עם לימוד באנגלית. מוסדות אקדמיים רבים בישראל מציעים תוכניות באנגלית במגוון תחומים, מה שמאפשר לעולים חדשים להמשיך את לימודיהם מבלי להיתקל במכשול השפה. תואר זה יכול להיות כלי חשוב בפתיחת דלתות לקריירות בתחומים שונים, תוך ניצול הידע והמיומנויות שנרכשו במהלך הלימודים.

  • ניהול מערכות מחשוב או ניהול IT

מנהלי מערכות מחשוב או מנהלי טכנולוגיות מידע, פועלים לתיאום ולהכוונת הפעילויות הקשורות למחשבים. אם חברה עומדת לרכוש מערכת מחשוב חדשה, מנהל ה-IT יהיה אחראי על התכנון ועל תיאום המשימה כולה. גם עם תואר ראשון בלבד וניסיון מועט בעבודה (אגב, קבלת התמחות בזמן שאתם עדיין לומדים היא דרך מצוינת להצטייד בהיבטים הקשורים לתפקיד זה), עדיין השכר יאפשר לכם לעמוד בהחזרי הלוואת הסטודנטים שקיבלתם.

  • רוקחות

רוקחים עובדים עם רופאים ומטופלים כדי להבטיח שימוש בטוח בתרופות המרשם. לאחר סיום לימודי הרוקחות ומעבר בחינות הרישוי, תוכלו להתקבל לעבודה בבתי המרקחת השונים המפוזרים ברחבי הארץ, ולהרוויח סכום התחלתי נאות שיאפשר לכם לעמוד בהצלחה בהחזרת הלוואת הסטודנטים.

  • ניהול פיננסי

אם אתם נהנים לעבוד עם מספרים ולנהל כספים, כדאי לכם לשקול קבלת תואר בכלכלה או במנהל עסקים שיוביל לקריירה כמנהלים פיננסיים. אנשי מקצוע אלה עוזרים לחברות, לארגונים ולאנשים פרטיים לשמור על בריאותם הכלכלית. 

מנהלים פיננסיים מכוונים השקעות, מייצרים דוחות פיננסיים, מנתחים אותם ועוד, ובתמורה מקבלים שכר נאה שמאפשר להחזיר מדי חודש את הלוואת הסטודנטים.

  • אדריכלי תכנות

אדריכלי תכנות או מפתחים, הם המוח שמאחורי האפליקציות ותוכנות המחשב המועדפות עליכם. סטודנטים המעוניינים במסלול קריירה זה צריכים לקבל תואר במדעי המחשב ולהתמחות בפיתוח. 

כדי למצוא משרה בתחום התכנות יש צורך בהרבה ניסיון מעשי. לכן, כשאתם עדיין לומדים, בדקו הזדמנויות להתמחות בתחום. קחו בחשבון שעולם התעסוקה בתחום התכנות הוא תחרותי מאוד, גם בגלל שהמשכורות גבוהות למדי, יחסית למקצועות אחרים.

  • ניהול אנליטיקה

סטודנטים המוכוונים לניתוחי דאטה, יוכו להשתמש בכישוריהם כמנהלי אנליטיקה. מסלול קריירה זה מחייב לקבל תואר ראשון בתחומים כמו מתמטיקה, IT, סטטיסטיקה או תחום קשור אחר. מנתחי דאטה עוזרים לחברות ולארגונים לקבל החלטות מושכלות יותר, על סמך הניתוחים הסטטיסטיים שהם מעניקים, והם עושים זאת תמורת שכר חודשי נאה.

בסיכום, המאמר מציע מבט על מגוון תחומי לימוד שמספקים פוטנציאל גבוה להחזר מהיר של הלוואות סטודנטים, מהרפואה ועד לתחום הטכנולוגי. עבור עולים חדשים, אנו ממליצים בחום על לימודים באוניברסיטת בר-אילן (BIU), אשר מציעה מגוון תוכניות לימוד באנגלית בין אם אתם נמצאים בתחילת דרככם האקדמאית או מחפשים לשדרג את הקריירה שלכם, בחירה נכונה בתחום הלימוד יכולה להבטיח לכם עתיד מקצועי מבטיח ובטוח מבחינה פיננסית.

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום