התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
חזרה

תכנון פיננסי – כך תקבלו יותר כסף בפרישה שלכם

תכנון פיננסי

היציאה לפנסיה לא מהווה הגעה ליום בהיר אחד והפסקת העבודה. מדובר בתהליך לא פשוט שיש בו הרבה פרמטרים ומרכיבים וחייבים להתייחס אליו בהתאם.

בראש ובראשונה – מדובר בשינוי מהותי בחייו של הפורש. לא עוד ללכת לעבודה, לקום בבוקר ולהגיע למקום המוכר, יש כאן שינוי גדול מאד באורח החיים ושגרת היומיום ויצירת שגרת חיים חדשה.

כל זה – רק מהבחינה הלוגיסטית. יש גם שינוי גדול מאד בכל מה שקשור לתחום הפיננסי של אותו אזרח. לא פשוט לצאת לפנסיה ויש לשינוי הסטטוס הזה השלכות הרות גורל על מצבו הכספי.

על מנת שהשינוי יהיה טוב, מיטיב ועם השלכות חיוביות לטווח הארוך – חייב להתבצע תכנון פיננסי מקצועי, מעמיק וכזה שמותאם אישית לכל פורש ופורש.

מהו תכנון פיננסי שמתייחס לגיל הפרישה?

הגעה לגיל הפרישה משמעה קבלת כספים שונים שהמטרה שלהם היא לכלכל את הפורש לאחר שהוא מפסיק לעבוד. מדובר בכספים שיש להם משמעות גם על אורח חייו וגם על ההתנהלות הכלכלית שלו מעתה ואילך.

מצד אחד – הוא כבר לא עובד בעבודה מסודרת שבזכותה נכנסת משכורת לחשבון הבנק באופן קבוע. מצד שני – עליו להמשיך לחיות בכבוד תוך שמירה על רמת החיים שאליה הוא רגיל.

תכנון פיננסי לגיל פרישה מתחיל לא מעט זמן לפני הפרישה עצמה, במהלכו מבוצעים ניתוח והבנה של הכספים שעומדים לרשותו של הפורש, בדיקה מה הדרישות הכספיות היומיומיות או החודשיות שלו ובניית תוכנית כלכלית לטווח ארוך שתשרת אותו לאורך הפרק השלישי של חייו.

האם חייבים לתכנן מראש?

אין חובה כזאת אך התשובה לשאלה זו היא שהתכנון המוקדם כדאי ומומלץ מאד.

לא כל אדם יודע בדיוק היכן הצטברו הכספים שלו לאורך השנים, לא כל אחד הוא בעל הבנה פיננסית שמסייעת לו לקבל החלטות וכמובן שיש הרבה גורמים לקחת בחשבון לפני שמחליטים איך להמשיך להתנהל עם סכומי כסף גדולים שפתאום מגיעים אל חשבון הבנק.

תכנון גיל פנסיה יכול להתחיל אפילו שנה שלמה לפני הפרישה ובעזרת אנשי מקצוע שזה העיסוק שלהם והם מסייעים בכך לפורשים – אפשר לקבל את כל התשובות ולהבין לעומק איך ממשיכים מכאן והלאה.

מה עושים כשמגיעים לגיל הפרישה?

עם התקרבות גיל פרישה – יגיעו טפסים ואישורים שונים לידיו של הפורש. לאלה יש חשיבות בעיקר מבחינת מיסים שונים וכבר כאן יש חשיבות עצומה לסיוע של איש מקצוע מהתחום.

טופס או בקשה שלא יוגשו כמו שצריך עלולים לפגוע בהעברת הכספים אל הפורש, לעכב את ההעברה או להקטין את הסכום.

הפושר עצמו לא בהכרח יידע אילו הטבות מס מגיעות לו והאם הן תקפות ולכן אם יפנה לממש את הזכויות בלי שיש לו את כל הידע והכלים לשם כך – הוא עלול להפסיד לא מעט מהכספים. איש המקצוע שמלווה אותו יוודא שכל הכסף יגיע אל הלקוח שלו והוא לא יפסיד אף שקל שמגיע לו.

איך מוצאים איש מקצוע?

חשוב מאד לחפש חברה לתכנון גיל פרישה שיש לה ניסיון רב ככל האפשר בתהליכים דומים לאורך השנים האחרונות.

כך אפשר להיות בטוחים שעובדי החברה מנוסים, מיומנים, בקיאים בכל החוקים והתקנות שקשורים ביציאת עובדים לפנסיה ואיך לסייע להם בדרך הטובה ביותר, בלי להשאיר מאחור כספים ללא דורש.

בזכות עובדים של חברה מקצועית אפשר לדעת על כל הכספים הצבורים של העובד, לקבל אותם לחשבון הבנק ולוודא שהוא לא משלם מיסים מיותרים עבור המשיכה.

 

חזרה

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס