כל מה שצריך לדעת על הלוואה

מה בעמוד?

מתכננים להחליף את הרכב במודל חדש יותר? או זקוקים לכסף כדי לממן את החתונה שלכם? הלוואה אישית יכולה להיות הפתרון הפיננסי המדויק שיעזור לכם לממש הוצאות שכאלה.

לקיחת הלוואה אישית היא החלטה חשובה הקשורה במחויבות פיננסית רצינית. כדי לוודא שאתם באמת מתקרבים להגשמת התוכניות שלכם, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הלוואה.

האם אתם עומדים בדרישות שיאפשרו לכם לקבל הלוואה?

הדבר הראשון שאתם צריכים לשקול, הוא האם אתם עומדים בדרישות המינימום כדי לקבל הלוואה אישית, כלומר:

 • אתם בני 18 ומעלה
 • יש לכם הכנסה קבועה
 • אתם אזרחים או תושבים ישראליים
 • ללווה יש נגישות לפרטים המעידים על מצבכם הכלכלי הנוכחי 

כדי לברר אם אתם אכן זכאים לקבל הלוואה, מומלץ להזין את הפרטים שלכם במחשבון אינטרנטי, עוד לפני שאתם מתחילים בתהליך בקשת ההלוואה

 1. לאיזו מטרה מיועדת ההלוואה? 

חשוב שתדעו לאיזו מטרה מיועדת ההלוואה. יש סוגי הלוואות שונים בשוק, וחשוב לבחור בהלוואה המתאימה למצב שלכם ולמטרה שהיא נועדה לשמש. 

לדוגמה, שני סוגים שונים של הלוואות אישיות:

 • הלוואה אישית לא מובטחת – זו הלוואה שאינה מוצעת לכם כנגד נכס שלכם (הבית או הרכב). סוג זה של הלוואה עשוי לשמש לביצוע נסיעה, עריכת חתונה או איחוד חובות. מדובר בהלוואה המאפשרת לכם ללוות כסף ללא בטחונות, לכן היא נושאת ריבית גבוהה יותר מהלוואה מובטחת.
 • הלוואת רכב – הלוואה זו מציעה לכם בעלות על רכב בשיטת הליסינג. תוכלו לרכוש רכב מבלי שתצטרכו לאסוף קודם את הסכום הנדרש למימון המכונית. ההלוואות לרכב הן לרוב בריבית נמוכה מאשר הלוואה אישית לא מובטחת, כי המכונית משמשת כערובה לביטחון ההלוואה.
 1. מהם שיעורי הריבית?

שיעור הריבית הוא הסכום שהלווה מוסיף על סכום הכסף שאתם לווים. באופן אידיאלי, המטרה שלכם היא לבחור הלוואה אישית שמציעה את שיעורי הריבית הנמוכים ביותר האפשריים, כך שתוכלו להתמקד בהחזר הקרן, כלומר בהחזר הכסף שלוויתם, במקום בריבית הנוספת. מה שקובע את שיעור הריבית הוא בדרך כלל סוג ההלוואה שלקחתם. כלומר, בדרך כלל, אם ההלוואה מובטחת בנכס, הריבית תהיה נמוכה יותר מאשר אם ההלוואה אינה מובטחת בנכס.

 1. מהן העמלות הנלוות להלוואה אישית?

לכול הלוואה יש עמלות שונות הקשורות אליה. עמלות אלה יכולות לכלול:

 • עמלה לעריכת ההלוואה
 • דמי שירות
 • עמלת פירעון מוקם של ההלוואה
 • ביטוח

הקפידו להשקיע זמן ולשקול עמלות אלה כאשר אתם מחליטים על סוג ההלוואה וטווח ההלוואה שתיקחו. כך תוכלו למנוע הוצאות מיותרות, שיגדילו את סכום הכסף שיהיה עליכם להחזיר ללווה בסופו של דבר.

 1. מהי תקופת ההלוואה?

תקופת ההלוואה נקבעת לפי סכומי ההחזרים החודשיים שלכם. ככול שתקופת ההלוואה תהיה ארוכה יותר, כך ההחזרים החודשיים יהיו נמוכים יותר. רוב ההלוואות האישיות נעות בין 7-1 שנים. 

מאמר זה נכתב בשיתוף >> גליה גרינברג נוטריון

 

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום