התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
חזרה

אל תתנו למדינה הלוואה ללא החזר

הלוואות אקספרס

אם אתם שכירים, סביר להניח שבכל חודש אתם רואים בפינת תלוש המשכורת שלכם סכום קטן (או גדול) שלא הגיע לידיכם, אלא לידיו של מס הכנסה. ואם אתם אכן שכירים שמשלמים מס הכנסה כחוק, יתכן והמדינה חייבת לכם כסף בחזרה. נשמע בלתי אפשרי? המשיכו לקרוא והבינו איך זה עובד.

מתי נתתי הלוואה למדינה?

הסיפור של ההלוואה שנתתם למדינה מתחיל בתשלום החודשי שלכם למס הכנסה. כל עובד בישראל מעביר תשלומים חודשיים למדינה בהתאם לגודל המשכורת שלו, מצבו המשפחתי ועוד. אבל כשמס הכנסה ניגש לחשב בדיוק כמה כל עובד חייב לו, הוא נתקל בבעיה בסיסית: התשלום החודשי מחושב לפי ההכנסה השנתית של העובד עוד לפני שהשנה הסתיימה!

הפתרון של מס הכנסה הוא כזה: לפי הנתונים הקיימים בהווה, נוצר חישוב משוער של מצבו החברתי, המשפחתי והכלכלי של העובד ולפיו נקבע כמה יהיה עליו לשלם בכל חודש. מס הכנסה מוכן להסתפק במהלך השנה בסכום המשוער הזה, ומבטיח שכל מי ששילם אקסטרה בטעות – יקבל את העודף בחזרה בסוף השנה בצורת החזרי מס לשכירים. במילים אחרות, עובד שכזה נתן למדינה הלוואה עד סוף השנה בלי לשים לב בכלל.

לקחת? תחזירי

המדינה שמחה להחזיר לכם בסוף השנה את ההלוואה שקיבלה מכם, אבל רק אם תבקשו. במילים אחרות, האחריות היא עליכם לברר האם מגיעים לכם השנה החזרי מס לשכירים, להגיש את המסמכים הרלוונטיים למס הכנסה ולבקש את כספכם בחזרה.

בקשת החזר המס מתבצעת באמצעות הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה. בניגוד לעצמאים, עובדים שכירים לא מחויבים בהגשת דו"ח שנתי מלא למס הכנסה, ובמקום זאת יכולים למלא את טופס החזר מס לשכירים (טופס 135) הפשוט והידידותי יותר. לבקשה תתבקשו לצרף מסמכים רלוונטיים כגון: הכנסות משכר עבודה (טפסי 106), אישורים מהמוסד לביטוח לאומי (כמו קצבת אבטלה או דמי לידה), טפסי 161 בגין פיצויים, קבלות מקוריות על תרומות, וכן הלאה.

למי מגיעים החזרי מס לשכירים?

לכל שכיר ששילם מס ביתר במהלך השנה. לפעמים ההפרש נוצר בשל טעות בעת הגשת מסמכי השכר, אבל לרוב מדובר בתוצאה של שינוי בתנאי התעסוקה או בנתונים האישיים במהלך השנה. הזכאים להחזר מס כוללים, בין השאר:

  • מי שעבר שינוי תעסוקתי במהלך השנה: החלפת מקום עבודה, יציאה לחופשה ללא תשלום וכו'.
  • מי שחל שינוי בסטטוס האישי שלו: נישואים, לידת ילד, גירושים וכו'.
  • עולים חדשים ב-3 השנים הראשונות לעלייתם לארץ.

לא מזיק לשאול

לישראלים רבים יש רתיעה אוטומטית ממס הכנסה, ומעדיפים שלא ליצור קשר עם המשרד הזה שלא לצורך. אבל כל עוד אתם מדווחים על ההכנסות שלכם כחוק, אין לכם סיבה לפחד "להרגיז" את מס הכנסה בעצם הבקשה או הבירור של הזכאות שלכם להחזר מס.

חזרה

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס