קיבלתם צ'ק ללא כיסוי? הנה מה שתעשו

מה בעמוד?

צ'קים מהווים דרך נוחה ופשוטה לקבלת תשלומים מספקים ולקוחות. אך לפי נתוני בנק ישראל מיליונים צ'קים בשווי של מיליארדי שקלים חוזרים מדי שנה בישראל. 

במקרה שקיבלתם צ'ק חוזר אין סיבה להיכנס לדאגה, ויש לדעת כי ישנם מספר דרכים להתמודד עם הבעיה. בין אם בבירור סיבת הסירוב מול הגוף המתאים, פניה לחברת ניכיון שקים לפדיית הצ'ק או היוועצות עם עורך דין מומחה. במאמר זה נסביר בקצרה מה יש לעשות במקרה של קבלת צ'ק ללא כיסוי. 

מה זה צ'ק ללא כיסוי?

ראשית, יש להבהיר כי לא כל צ'ק שחוזר הינו מוגדר כצ'ק ללא כיסוי, היות שישנן סיבות שונות שצ'קים יכולים לחזור כגון: פרטים שגויים או לא ברורים, טעות טכנית של הבנק, חשבון שנסגר ועוד. צ'ק ללא כיסוי הוא לרוב חוזר משתי סיבות עיקריות: אין מספיק כסף בחשבון הבנק של בעל הצ'ק (אין כיסוי מספיק- א.כ.מ) או כי בעל הצ'ק ביטל אותו בכוונה תחילה מסיבה כלשהי (ניתנה הוראת ביטול- נ.ה.ב). 

ניכיון צ'קים חוזרים

כאמור, צ'קים חוזרים הינם תופעה שכיחה במדינת ישראל ועבור מקבלי הצ'קים החוזרים הדבר יכול להוביל לפגיעה אנושה בפעילות השוטפת בעסק. עקב בעיה זו, קמו חברת ניכיון צ'קים המספקות מענה מקיף (וחוקי) ומסייעים לבעלי העסקים להתמודדות עם קושי זה. 

איך זה עובד?

בעל העסק למעשה מבצע פדיון מוקדם ופדיון בפועל של הצ'קים הבעייתיים. שירות זה של ניכיון צ'קים מאפשר לבעל העסק לפדות את הצ'ק החוזק על ידי חברה המתמחה בניכיון צ'קים מסוג זה.  

יש לוודא כי אתם משתמשים בשירותיה של חברת ניכיון צ'קים מוסמכת וחוקית, המבצעת את הפדיון בצורה אמינה, מסודרת ומהירה. החברה, אשר מכירה את הדרכים החוקיות הפורמליות להסדיר את עניין גביית הצ'ק על ידי עורך דין מומחה, חוסכת לבעל הצ'ק התעסקות בטיפול בגביית הצ'ק החוזר בעבור עמלה מסוימת משווי הצ'ק. 

לאחר בדיקה מהירה של הצ'ק הבעייתי, במידה והחברה מזהה כי ניתן לגבות את הצ'ק באמצעות הליך משפטי פורמלי, היא תקנה מבעל העסק את הצ'ק במזומן. במידה ונראה כי ישנו קושי לגבות את החוב, לרוב החברה תציע חלופות אחרות לפתרון הבעיה. כחלק משירות פדיון צ'קים חוזרים, החברה לוקחת בחשבון את הסיכון הכרוך בכך.

קניית צ'קים חוזרים במזומן הפכה בשנים האחרונות לשירות פופולארי במיוחד עקב ריבוי הצ'קים החוזרים בארץ. 

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום