התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
חזרה

משכנתא לעסק מסחרי – איך עושים את זה נכון ולמי זה מתאים?

הלוואת משכנתא לרוב מתייחסת לאנשים פרטיים, הרוכשים דירה לצורך מגורים. אם אתם מנהלים עסק וכורעים תחת נטל השכירות החודשית והלחצים המופעלים עליכם מבעלי הבית, כדאי להכיר את האופציה העסקית לרכישת נכסים, שגם היא מצריכה קבלת משכנתא, אך שמטרתה היא מסחרית.

היתרונות עבור בעלי העסק הם רבים ולכן כדאי להכיר את התחום, באמצעות משכנתא לעצמאים המדריך שיכול להעניק כיוונון לאנשים ששוקלים לסיים את עידן השכירות – ולנהל עסק שכל כולו בבעלותם, לרבות הנכס שבו מתרחשת הפעילות העסקית.

משכנתא לעסק מסחרי – למי זה מיועד?

רכישת נדל"ן יכולה להיות מועילה מאוד לשני סוגים של קונים:

  1. מי שמעוניין להפעיל את העסק שלו בתוך נדל"ן ששייך לו. היתרונות הם, כמובן, אי התלות בשכירות ובתנודות במחירי השכירות וכן בחירת המקום האידיאלי שבו תתנהל הפעילות כולה.
  2. מי שרוכש נדל"ן מסחרי אך איננו בעל עסק, משמע שהוא מעוניין בעצמו להשכיר את המקום לבעלי עסקים אחרים.

כל אחת מקבוצות האנשים הללו יכולה להפיק הרבה מהבעלות של המקום, בין אם מדובר בחנות, מחסן, שטח מסחר כלשהוא, או כל מבנה תעשייתי שהוא, בפועל, נכס נדל"ן הניתן לרכישה. משכנתא היא הלוואה המיועדת לרכישת נכסים, משמע שמי שמבצע עסקת נדל"ן כזאת, יכול לקחת משכנתא מסחרית שהיא ייעודית לעצמאים.

מה ההבדל בין משכנתא לצרכי מסחר לבין משכנתא פרטית לצרכי מגורים?

ישנם הרבה קווים משיקים בין הלוואת משכנתא שנלקחת לצרכי רכישת דירת מגורים, לבין משכנתא שמטרתה רכישת שטחי מסחר. בשני המקרים, יש צורך להחליט על הסכם שכולל את סכום הקרן, את תנאי ההחזר, פריסת התשלומים ועוד.

עם זאת, ישנו יתרון ברכישת נכס לצורך השכרה שלא קיים במשכנתאות פרטיות, כיוון שניתן להשתמש בפוטנציאל של המקום כנכס מניב עתידי, כהוכחה ליכולת של בעל הנכס לעמוד בתשלומי המשכנתא, זאת באמצעות שכר הדירה שישולם לו. באופן דומה, גם אם הנכס ישמש את בעליו לצורך פעילות עסקית ללא השכרה לצד נוסף, ניתן להוכיח שההכנסות של העסק ישמשו כעתודות לתשלומים של ההלוואה.

בדומה לרכישת נדל"ן פרטי, גם במקרה של משכנתא מסחרית יש צורך בהערכת שמאי מקרקעין על מנת לקבל את השווי המוערך של הנכס, זאת על מנת לקבוע את אחוזי המימון של הבנק מתוך ההלוואה.

איך אפשר לקבל משכנתא מסחרית ואיך משיגים מסלול משתלם להלוואה?

חשוב להבין שמדובר בהלוואה גדולה ביותר, בעיקר במקרים שבהם העסק העומד להיפתח במקום הוא בעל פעילות עסקית רחבה. הסכם רכישה של נדל"ן מסחרי, הוא מורכב במיוחד ומומלץ לקבל ייעוץ משכנתאות ממומחים בתחום. 

הלוואות בתנאים משתלמים והוגנים, ניתן לקבל הן על ידי הבנקים והן על ידי חברות מימון חיצוניות. כדאי לבקש כמה הצעות מחיר ומסלולים אפשריים ולמצוא את הדרך להגיע להסכם משכנתא מסחרית שמיטיב עם הרוכשים, מאפשר ניהול נבון של ההוצאות וההכנסות ובעיקר פעילות עסקית תקינה עם מינימום של מהמורות פיננסיות.

חזרה

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס