התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
חזרה

מה חשוב לדעת על השקעות אלטרנטיביות?

הלוואה לרכב חדש

במשך שנים רבות, סוגי ההשקעות שעמדו לרשותנו היו יחסית בסיסיות. היה מדובר על השקעות הקשורות לתחום הנדל"ן, מטבע זר, מניות, אגרות חוב וכדומה. עם השנים, החלו להתפתח אופציות נוספות של השקעות, בפרט כשמדובר על עידן האינטרנט שפתח בפנינו צוהר לעולמות שונים.

ישנם הסברים רבים מדוע האינטרנט בפרט וכן סיבות אחרות בכלל, יצרו עבורנו אפשרות להשקעות אלטרנטיביות, השקעות שלא הכרנו בעבר. אחד ההסברים הוא שעם השנים השוק השתנה, השתכלל והפך להיות הרבה מאוד מתוחכם. לכן גם יש בו הרבה יותר כלים ואמצעים מאשר היו בו בעבר. במאמר זה נתייחס לחלק מאותן השקעות אלטרנטיביות 2021.

מה זו השקעה אלטרנטיבית וכיצד נדע אם היא משתלמת לנו

השקעות אלטרנטיביות 2021 מתייחסות לתחומי השקעה שלא בהכרח היו מוכרים בעבר, וכן השקעות שמתנהלות מחוץ לשוק ההון. זה כולל היבטים שונים, יותר קלאסיים, דברים שיכולנו להשקיע את הכסף שלנו בעבר, אך גם השקעות נוספות באמצעים וכלים שלא היו קיימים עד לפני עידן האינטרנט.

למשל, כשמדובר על השקעות אלטרנטיביות 2021, הכוונה שלנו היא להשקעות בתחומים של מימון המונים, הלוואות חברתיות, מטבעות דיגיטליים, השקעות עם חשיפות מסוגים שונים, השקעות בחו"ל ועוד.

אחד ההסברים מדוע השקעות אלטרנטיביות 2021 קשורות בין היתר לעולם האינטרנט, היא העובדה שדרך הרשת אנחנו יכולים גם לייצר השקעות שונות, דוגמא מימון המונים או מטבעות דיגיטליות שבעבר לא היו קיימים, וכן אנחנו יכולים להיחשף להשקעות במקומות שונים בעולם, דבר שבעבר כמעט ולא היה אפשרי. לדוגמא, השקעות נדל"ן במדינות אחרות.

כיצד נבחר את ההשקעה הנכונה עבורנו

אנחנו יכולים לבחור מגוון רחב של השקעות אלטרנטיביות שיכולות להתאים לנו, בין אם זה בהיבט הכספי ובין אם זה בהיבטים אחרים. הבחירה שלנו בהשקעה כזו או אחרת, צריכה קודם כל להיבחן על פי מדדים של עלות-תועלת. כלומר, כמה נשקיע וכמה נרוויח. כמובן שישנן השקעות סולידיות שההימור עליהן נמוך, לעומת השקעות קיצוניות שההימור עליהן הוא גבוה.

היבט נוסף שאנחנו צריכים להתייחס אליו ולקחת אותו בחשבון הוא, עד כמה אנחנו צריכים להשקיע זמן וכסף בהשקעה. כלומר, כמה אנחנו צריכים להשקיע בתהליך עצמו. אם מדובר על השקעה שיש לה עלויות נלווית משמעותיות, הרי שייתכן מאוד וזה לא ישתלם לנו כלכלית. אם מדובר בהשקעה שהעלות שלה היא נמוכה, סביר להניח שישתלם לנו להשקיע את כספנו וזמננו.

היבט אחרון שנתייחס אליו הוא סוג ועוצמת החשיפה. ישנן השקעות שלא מחייבות אותנו לחשיפה משמעותית, כלומר אין גורמים רבים המשפיעים על סוג ואיכות ההשקעה, אלא אנחנו יכולים לבצע את ההשקעה מבלי שגורמים שונים ישפיעו עליה. לעומת זאת, ישנן השקעות שהחשיפה שלהן מאוד גבוהה, ולכן ייתכן שהשאלה אם נייצר רווח תלויה בגורמים שונים. מה שיכול לפגוע באיכות שלה.

 

חזרה

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס