משכנתא עבור רכישת נכס ביוון – יש דבר כזה?

מה בעמוד?

בישראל לקיחת משכנתא לצורך מימון רכישת דירה או נכסים אחרים היא אופציה מקובלת מאוד. ביוון זוהי אפשרות פחות נפוצה, אבל עדיין ניתן לקבל סיוע במימון מהבנקים – וכך ליהנות מכל היתרונות של קניית נכס ביוון ובראשם הפוטנציאל לתשואה נאה.

מהם התנאים לזכאות למשכנתא ביוון?

על-מנת לקבל משכנתא עבור נכס באתונה, סלוניקי או כל מקום אחר ביוון נדרשת באופן טבעי פנייה לבנק יווני ולא לבנק ישראלי. עד לפני מספר שנים הבנקים היוונים העניקו מעט משכנתאות יחסית, כשעל-פי הערכות שונות 3 מכל 4 עסקאות נדל"ן הושלמו במזומן, כלומר ללא אותה הלוואה ארוכת טווח.

מאז 2019 ניתן לזהות שינוי במגמה וגידול במספר המשכנתאות הניתנות ביוון – כולל למי שאינם אזרחי המדינה. התנאי הראשון הוא גיל מבקש או מבקשת ההלוואה, שחייב להיות 25 או יותר. תנאי שני הוא השלמת כל ההחזרים עד לגיל 58 לכל היותר. התנאי השלישי הוא קיומו של חשבון בנק ביוון וכמו כן יש צורך להציג לבנק מספר מס (AFM). 

התנאים שבהם ניתנות משכנתאות ביוון

כמו בישראל, גם ביוון ישנם כמובן מספר בנקים המעניקים משכנתאות וכדאי לערוך סקר שוק מקיף ככל האפשר. באופן עקרוני תקופת המשכנתא נעה בין 6 שנים ל-30 שנים, שיעור הריבית הוא בין 3.5% ל-7.5%, ומבחינת גובה ההלוואה בדרך כלל נמצא בטווח שבין 50% מערך הנכס ל-75%.

עוד כדאי לקחת בחשבון את עלות לקיחת המשכנתא. על הלוואה בסכום של עד 200,000 אירו תשלמו 0.1%, משכנתא של עד 300,000 אירו כרוכה בתוספת של 0.15%, המדרגה הבאה היא עד 400,000 אירו – 0.25%, ואם תזדקקו למשכנתא של עד חצי מיליון אירו התוספת תהיה 0.35%. על משכנתאות גבוהות יותר המס יהיה 1.10-1.15%.

משכון נכס בישראל לצורך רכישת נכס ביוון

דרך אפשרית נוספת לממן רכישה של דירה ביוון – פעולה שיותר ויותר ישראלים מגלים בה עניין בשנה האחרונה – היא באמצעות קבלת משכנתא מבנק בישראל. הבנקים הישראלים לא מעניקים אמנם משכנתאות עבור נכסים במדינות אחרות, אבל אם יש לכם נכס בארץ שניתן לשעבד אותו, הבנק ישמח לתת לכם סכום כסף משמעותי – שמן הסתם יספיק לרכישת דירה ביוון (דירה באתונה למשל תעלה ברוב המקרים עד מיליון ש"ח).

בכל מקרה מומלץ לשקול בכובד ראש את כל האפשרויות, וכמובן לבחור נכון נכס ביוון שיצדיק את ההשקעה. באתר gogreece.co.il תוכלו למצוא מידע עדכני מקיף על שוק הנדל"ן ביוון ולהיעזר בו.

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום