התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
21 ינו

מהי תכנית עסקית למטרת גיוס הון

אחד השלבים בתהליך הקמת עסק חדש או הרחבת עסק קיים לאפיקים חדשים הוא כתיבת תוכנית עסקית. שלב זה מתבצע בדרך כלל כאשר מגיע הזמן לגייס הון להמשך מימון הקמת העסק, בין אם מדובר בסבב בין משקיעים פוטנציאליים או בקשת הלוואה מבנק או מקור חוץ בנקאי.

כתיבתה של תכנית עסקית מקיפה הינה חיונית עבור בעל העסק, משום שמצד אחד מדובר בתכנית אופרטיבית המניחה את הבסיס למסלול בו הוא עומד לצעוד וחשוב שיבין מראש כיצד הדברים עומדים להתבצע ובמה הם יהיו כרוכים; בנוסף, תכנית עסקית למטרת גיוס הון אמורה להציג בפני המשקיעים את כלל הנתונים הפיננסיים של העסק, כגון גובה הרווחים הצפויים, פרק הזמן עד להחזר ההשקעה שלהם ותחזיות עתידיות המבוססות על נתוני אמת מוכחים.

בין אם מדובר בבעלי הון, קרנות הון סיכון, בנקים או מקורות חוץ בנקאיים, התכנית העסקית היא זו שתשפיע עליהם להחליט האם להשקיע בו את כספם או לא. לכן, המסמך שמוגש להם צריך להיכתב בסגנון מכירתי, להבליט מאוד את הדברים הטובים – אולם למען השקיפות עליו לציין גם את הדברים הפחות טובים, אפילו אם הם עשויים, לדעתו של בעל העסק, לפגוע בסיכוייו לגייס את ההון.
הלוואות לעצמאים

לבדיקת זכאותכם השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

כתיבת תכנית עסקית

חשיבותה של התכנית העסקית הן לבעל העסק והן למשקיעים מחייבת כי היא תהיה תתבסס על מחקר מעמיק ותכלול נתונים מדויקים ואמיתיים ככל האפשר. בנוסף, כדי להקפיד על הדברים הבאים:

  • מומלץ להשקיע גם בצד הויזואלי של התכנית העסקית. עליה להיות אטרקטיבית למראה, ערוכה באופן מקצועי ורציני.
  • המידע הכלול בתכנית העסקית צריך להיות מקיף, אולם מתומצת. אין טעם להאריך במסרים ארוכים וטקסט ארוך מדי, אלא יש להיות ממוקדים, תכליתיים וברורים. מסמך ארוך מדי עלול לפגוע בסיכויי המשקיע להתעניין ולהשקיע את כספו בעסק.
  • בין הפרקים שיש לכלול בתכנית העסקית יש לכלול את תיאור העסק ובעלי התפקידים בו, ניתוח של השוק הקיים ושל המתחרים, המודל העסקי עליו מתבסס המיזם, תהליכים עסקיים צפויים ונתונים פיננסיים.
  • בנוסף נהוג להציג בפני המשקיעים גם תקציר מנהלים הכולל את כל הנושאים שצוינו לעיל באופן מתומצת וקצר באופן משמעותי, וזאת עוד בטרם הוצגה בפניהם התכנית העסקית המלאה. תקציר מנהלים מטרתו בדרך כלל לסקרן את המשקיעים, לעניין אותם בפרוייקט ולשכנע אותם להיפגש עם בעל העסק. במעמד הפגישה הזו ניתן כבר להציג בפניהם את התכנית העסקית המלאה.

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס