5 טיפים ללקיחת הלוואה ללימודים

מה בעמוד?

בהתחשב בעלות הגבוהה של הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה, קבלת הלוואה יכולה להיות הגורם אשר יכריע אם תוכלו ללמוד השנה או לא. סביר להניח שגם אתם, כמו רוב האנשים המעוניינים בלימודים אקדמאיים, מכירים בעובדה שתאלצו להיעזר בהלוואה כדי לממן את הלימודים שלכם. 

לפיכך, בין אם אתם נרשמים לתואר ראשון בקיימות או בפסיכולוגיה, פיתוח תוכנית מפורטת שתאפשר לכם לנהל את הלוואת הסטודנטים שלכם, היא קריטית לבריאות הפיננסית שלכם לטווח הארוך.

הנה 5 טיפים שיעזרו לקבל החלטה מושכלת לגבי הגשת בקשת הלוואה ללימודים:

להתכונן לניהול הלוואת הלימודים שלכם

כמו בכול סוג של הלוואה, הדבר הראשון שעליכם לחשב יהיה הסכום הכולל שתהיו חייבים להחזיר. סטודנטים בדרך כלל מסיימים את הלימודים כשהם מחויבים למספר הלוואות, במיוחד אם ארגנו לעצמם מימון חדש בכול אחת משנות הלימוד שלהם. לכן, שבו ועשו את החשבון. רק אם באמת תכירו את סכום החוב הכולל שלכם, תוכלו להתחיל לפתח תוכנית לפירעונו (למשל, על ידי איחוד חובות).

במקביל, עליכם להכיר גם את התנאים של ההלוואה שתקבלו. כל הלוואה עשויה לשאת ריבית שונה או כללי החזרים שונים. מידע זה נחוץ לכם על מנת שתוכלו לפתח תוכנית פירעון שתמנע ריבית נוספת, עמלות או קנסות.

לערוך מחקר משלכם

לפני הגשת הבקשה, הקפידו לקרוא בעיון את תנאי ההלוואה. אתם עשויים לגלות שניתן לקבל תעריף נמוך יותר אצל גוף מלווה אחר. בדקו היטב את האפשרויות העומדות בפניכם. אם יש לכם כרטיס אשראי, בדקו אם חברת האשראי מציעה הלוואות לסטודנטים. אחרי הכול, סביר להניח שהתנאים שלה יהיו טובים יותר מאשר התנאים של מלווים פרטיים אחרים.

למצוא עבודה במשרה חלקית

השגת עבודה במשרה חלקית תוך כדי הלימודים במכללה או באוניברסיטה, תאפשר לכם להשתמש בשכר העבודה כדי להתחיל בפירעון ההלוואה שקיבלתם. בדקו את המשאבים הקיימים בסביבת המוסד האקדמי בו תלמדו, כדי לראות אם הם מגייסים סטודנטים לעבודה כלשהי בקמפוס או מחוצה לו. בדרך כלל, משרות בקמפוס נוטות להתחשב יותר בלוחות הזמנים של השיעורים ועומסי המבחנים והעבודות. 

ללוות רק את הסכום הנדרש לכם

מבחינה טכנית, אתם יכולים לקבל הלוואת לימודים הכוללת לא רק את שכר הלימוד אלא גם הוצאות אחרות כמו דיור, מזון ותחבורה. אבל, אם אתם זקוקים אך ורק לכסף שיוכל לכסות את שכר הלימוד שלכם, אז אל תלוו סכום גדול יותר מדמי הלימוד עצמם. אף פעם לא ידרשו מכם ללוות סכום מקסימלי, אז עדיף שתלוו רק את הסכום שאתם באמת צריכים.

בנוסף, גם אם אתם חוזרים לספסל הלימודים לאחר שנים רבות שבהן עבדתם, קחו בחשבון שהפכתם כעת לסטודנטים, וזה עשוי לדרוש שינוי באורח החיים שלכם. אז אל תיקחו הלוואת לימודים שתסבסד כל מיני בילויים ופינוקים יקרים שהתרגלתם אליהם כאנשים עובדים. כוס קפה ביום בבית הקפה הסמוך לקמפוס, עלול להצטבר בסופו של דבר לסכום נכבד ביותר.

ליהנות מההטבות הקשורות להלוואות ללימודים

הלוואת לימודים מאפשרת לכם לקבל הלוואה בשיעורי ריבית נמוכים יותר ועם החזרים טובים יותר. בנוסף, הלוואה זו יכולה לכלול גם הסדר לדחיית תשלומי הפירעון, כך שתוכלו לדחות את ההחזרים ולהתחיל לשלם אותם רק כשתסיימו את הלימודים. 

לבסוף, אולי לא כל הטיפים הללו יעזרו לכם, אבל האמת היא שיש רק אופציה אחת גרועה יותר, והיא – שאם תתקשו לשלם את הלוואת הסטודנטים שלכם, לא תעשו כלום ופשוט תקוו לטוב. לכן, לפני שאתם לוקחים את ההלוואה, זכרו שבעיית החוב שלכם לא תיעלם, אבל דירוג האשראי שלכם, כן.

מה בעמוד?
מאמרים נוספים

תפריט נגישות

בדקו אם לעסק שלכם מגיעה הלוואה

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם עוד היום