התקשרו עכשיו

3929*
clock

הלוואה תוך שעה

amount
חזרה

קרדיט יוניון: ריבית

הלוואות אקספרס

ממה מורכבת הלוואה פרטית ומה המרכיבים המקבילים בהלוואה בנקאית? עם מי רצוי להתייעץ כאשר קובעת חברה פרטית כמו קרדיט יוניון ריבית להלוואה שלכם – לגבי טיבה של אותה הלוואה ספציפית כלפיכם? מה המשמעות של ריבית יקרה ומדוע זו לא תמיד מילה גסה (גם לצד הלווה)?

מרכיביה של הלוואה פרטית הם קרן וריבית. הקן הוא הערך הכספי שביקש הלווה בהלוואה, והריבית היא התשלום עבור הכסף שקיבל, ממש כשם שבחנות – משלם הקונה על מוצר אחר שאינו כסף. בשונה מחנות רגילה, התשלום, כלומר הריבית, לא משולם לפני מתן המוצר, אלא בזמנים ותאריכים של לוח סילוקין שקובעת קרדיט יוניון. הלוואה בנקאית מורכבת מאותם שני רכיבים בדיוק, וגם בהלוואה בנקאית תשלמו במסגרת לוח סילוקין שיתווה הבנק. בשונה מהלוואה פרטית, בהלוואה בנקאית ישנו גם מרכיב שלישי. אנחנו נוהגים לקרוא לו "מרכיב הזמן" והלקוח הלווה כנראה יקרא לו "מרכיב חוסר הוודאות". זהו מרכיב שמדיר לא מעט לקוחות מלהתקרב לבנקים, משום שהפקיד לא מוסר לו מידע בדבר סיכוייו להתקבל להלוואה, אלא ממלא טפסים ושולח את הלווה לתקופת חוסר וודאות בת שבועיים ימים במהלכה ייתכן והוא כלל לא יקבל הלוואה. במוסד פרטי כמו "קרדיט יוניון" מרכיב זה לא קיים. סורבת? זה ייאמר לך במקום. אושרת? זה ייאמר לך במקום, וכספך יינתן לך בו ביום.

אתה שוקל להצטרף למסלול הלוואה פרטית בו קבעה קרדיט יוניון ריבית. כיצד תתנהל?

אם אינך עוסק בכלכלה, עבור לפסקה הבאה. אם הנך כלכלן, סטטיסטיקאי או אקטואר מוסמך, סביר שלא תצטרך לעשות דבר פרט לחישוב סיכונים והערכת החזר, ולמעשה גם זה לא ממש נדרש משום שהסוד של ענקית ההלוואות קרדיט יוניון הוא בכך שרק אקטוארים ואנשי סיכון מוסמכים עובדים בחברה הזו ואם הם אישרו הלוואה מסוימת כנראה שאתה תעמוד בה, אבל – אם יש שיקולים אחרים, והתחייבויות נוספות שבכוונתך להיכנס אליהן בעתיד כמובן שרצוי שתסתמך על הידע המקצועי שלך ותראה אם המסלול עולה בקנה אחד עם צרכייך.

אם הנך אזרח מן היישוב שמקצועו אינו כלכלה – רצוי להתייעץ עם רואה חשבון, כלכלן, אקטואר או סטטיסטיקאי שאינו אקטואר אך בקיא ברזי המודלים הסטוכסטיים (כלומר במודלים של שוק המצוי באי וודאות להערכת סיכונך). למרות שקרדיט יוניון היא בעצמה גוף כזה, הם בכל זאת הישות המלווה, ולכן כדאי יהיה לך לשמוע דעה שנייה שאולי תעיד כי אותו מסלול בו קבעה קרדיט יוניון ריבית עבורך בכל זאת לא ממש עולה בקנה אחד עם יכולת ההחזר שלך.

התייעצתי עם כלכלן והוא קבל על ריבית יקרה. האם זו בהכרח סיבה לפסול את ההלוואה?

סיבה זו בלבד, מבלי מתן נימוקים אחרים הקשורים, למשל להתחייבויות נוספות בהן אתה נמצא, אינה עילה לפסילת ההלוואה. בהחלט ייתכן שהטפסים של הבנק יעידו כי מחיר ההלוואה שלו זול משל קרדיט יוניון, אבל למעשה – הערך הכספי של הריבית זניח לעומת פרמטרים אחרים שהבנק דורש ממך, והם ללא ספק שווי כסף. למשל הסחבת מרובת-השבועות שהבנק סוחב אותך עד למתן תשובה. תקופת אי הוודאות הזאת עולה לך כסף, לעומת הלוואה שניתנת במקום אך במחיר יותר יקר. כך, גם אם קבעה קרדיט יוניון ריבית גבוהה עבורך – תצטרך לראות האם המידיות של ההלוואה מפצה על כך ועל כן הופכת את ההלוואה לכדאית.

לפרטים על הלוואות חוץ בנקאיות הקליקו. לקריאת הסבר על הריבית גשו לקובץ שאלות ותשובות!

חזרה

לקבלת הלוואה מהירה בתנאים מיטביים וללא ערבים

מעוניין/ת

הלוואה לחברות בע"מ בלבד

X

הלוואה לעסקים וחברות

לקבלת הלוואה מלאו טופס